Луганська ТЕС працює в умовах дефіциту оборотних коштів – ДТЕК

Компанія «ДТЕК Східенерго» (Луганська ТЕС), яка входить до складу енергохолдингу ДТЕК, працює в умовах дефіциту оборотних коштів, адже собівартість генерації електроенергії з природного газу перевищує ціни продажу на ринку електроенергії, крім того, ДП «Енергоринок» боргує компанії 1,9 млрд грн.

Про це 23 березня повідомив прес-центр «ДТЕК Енерго» у відповідь на поширену у ЗМІ інформацію про те, що Луганьска ТЕС здійснює відбір газу з газотранспортної системи та накопичує борги перед «Оператором ГТС України».

«Собівартість виробництва електроенергії з газу істотно перевищує максимальні ціни на електроенергію на ринку. Для економії природного газу з 25 серпня 2019р ДТЕК Луганська ТЕС була змушена перейти на роботу одним енергоблоком», – повідомили в прес-центрі.

В компанії додали, що ситуація також ускладнюється заборгованістю ДП «Енергоринок» перед «ДТЕК Східенерго» за вже відпущену електроенергію у розмірі 1,9 млрд грн. «Ці обставини привели до дефіциту обігових коштів у компанії», – йдеться у повідомленні.

В ДТЕК вважають, що питання роботи Луганської ТЕС та енергозабезпечення частини споживачів Луганської обл має вирішуватися на державному рівні, адже зупинка станції може привести до відключення біля 1 млн споживачів, включаючи об’єкти критичної інфраструктури та підрозділи Збройних сил України.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram