ТЕС

ДТЕК спростовує інформацію про свій вплив на ціну РДН в Бурштинському енергоострові

Енергохолдинг ДТЕК називає “недостовірною” інформацію про завищення ціни на ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед» в Бурштинському енергоострові та повідомляє, що ціну формують імпортери електроенергії, а не ДТЕК.

Про це 21 квітня повідомили в медіа-центрі компанії.

Раніше в деяких ЗМІ з’явилася інформація, що ДТЕК нібито рекордно підвищила вартість електроенергії для Галичини.

«Ціною ДТЕК помилково називають узагальнені дані (великі цифри) ДП «Оператор ринку» для сегменту «Ринок на добу наперед» (РДН) в Бурштинському енергоострові. У цьому сегменті ринку електроенергію реалізують українські виробники і імпортери, – говориться в повідомленні компанії.

За даними ДТЕК, в квітні частка імпортерів у продажу електроенергії на РДН в Бурштинському енергоострові становила приблизно 65%, частка вітчизняних виробників – близько 20%, частка ДТЕК – близько 15%.

«Таким чином, ціну на РДН в Бурштинському енергоострові формують імпортери електроенергії, а не ДТЕК Бурштинська ТЕС. Більш того, з моменту запуску нового ринку і відкриття вільного імпорту з Європи в Бурштинський енергоострів з липня 2019р найбільше вплив на ціну РДН надають саме імпортери електроенергії з Європи», – йдеться в прес-релізі ДТЕК.

При цьому в компанії уточнили, що ДТЕК Бурштинська ТЕС в основному працює в режимі забезпечення стабільності і надійності роботи енергосистеми Бурштинського енергоострова, відповідно до вимог системного оператора. Також в ДТЕК заявили, що за станом на 20 квітня імпорт електроенергії не зупинено і вона продовжує надходити в Бурштинський енергоострів.

Читайте також:  ДТЕК зупинив 4 блоки Бурштинської ТЕС

«Ні ДТЕК, ні будь-який інший учасник ринку не можуть дозволяти або блокувати імпорт. Це функція виключно системних операторів європейських країн і України», – підкреслили в компанії. Крім того, в ДТЕК заявили, що ціни для побутових споживачів як в Західній Україні, так і в цілому по країні, ніяк не пов’язані з РДН.

«Вони фіксовані постановою Кабінету міністрів України і вже багато років є найнижчими в Європі. Наприклад, для комерційних споживачів в Острові БуТЕС поточна ціна становить близько 85 євро/МВт-год з ПДВ. У Словаччині (згідно з даними Євростату) кінцева ціна становить 154 євро/МВт, в Угорщині – 121 євро/МВт, в Румунії – 116 євро/МВт. Західноукраїнські споживачі (не тільки побутові, а й комерційні) купують електроенергію за цінами набагато нижчими, ніж їх сусіди в Словаччині, Угорщині та Румунії», – підкреслили в ДТЕК.

Довідка. ДТЕК (англ. DTEK) – найбільший приватний інвестор в енергетику України.  Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників. 100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов. Головний офіс компанії знаходиться у Києві.

Читайте також:   «Інфаркт електроенергетики». Керівник найбільшого енергохолдингу країни про кризу в деталях

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram