дтек

ДТЕК оскаржить в суді штраф АМКУ за порушення в Бурштинському енергоострові

АТ «ДТЕК Західенерго» та ТОВ «Д. Трейдінг» подали до Господарського суду м. Києва позови щодо рішення Антимонопольного комітету про сумарний штраф цих компаній 275 млн грн «за зловживання монопольним становищем в торговій зоні Бурштинського енергоострову».

Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Підготовче судове засідання за позовом «Д. Трейдінг» до Антимонопольного комітету має відбутися 29 березня, за позовом «ДТЕК Західенерго» – 19 квітня.

Позовні вимоги «ДТЕК Західенерго» мотивовано тим, що рішення АМКУ №780-р прийнято «з грубим порушенням» приписів Закону України «Про захист економічної конкуренції», оскільки Комітет у розгляді справи №143-26.13/108-19:

  • не оцінив дії Товариства у відповідності до критеріїв, встановлених статтею 82 Договору про заснування Європейського економічного співтовариства, та релевантної практики Енергетичного Співтовариства і Європейського Союзу;
  • порушив вимоги Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб`єктів господарювання на ринку, затвердженою розпорядженням АМК від 05.03.2002 №49-р;
  • зробив висновки, які не відповідають обставинам справи №143-26.13/108-19;
  • допустив ряд процесуальних порушень, які вплинули на повне та об`єктивне дослідження обставин справи №143-26.13/108-19, та, як наслідок, прийняття незаконного та необґрунтованого рішення №780-р.

Подробиці позову «Д. Трейдінгу» у судовому реєстрі не оприлюднені.

Нагадаємо, 15 грудня  2020 року Антимонопольний комітет визнав зловживання монопольним становищем з боку групи «ДТЕК» у торговій зоні «Острів Бурштинської ТЕС» з липня по жовтень 2019 року. Та наклав штрафи на компанію «ДТЕК Західенерго» 176,00  млн гривень та «Д. Трейдінг» –  на 99,00 млн гривень.

АМКУ та НКРЕКП помітили, що пов’язані з «ДТЕК» трейдери не завантажували викуплені потужності міждержавного перетину, що призвело до дефіциту на ринках  «на добу наперед» та на «внутрішньодобовому».

За даними регулятора,  «ДТЕК Західенерго» встановлювало в заявках на продаж електроенергії на «ринок на добу наперед» (РДН) завищені та економічно необґрунтовані ціни в години максимального навантаження.

Цьому сприяла практика, до якої вдавалося ТОВ «Д.Трейдінг», яке впродовж липня – жовтня 2019 року викуповувала більшу частину пропускної спроможності імпортованої електроенергії з території Словаччини в торгову зону «Острів Бурштинської ТЕС».

Це призвело до зниження частки імпортованої електроенергії та, відповідно, збільшення частки АТ «ДТЕК Західенерго» на території «Острів Бурштинської ТЕС».

Як зазначається в повідомленні АМКУ, постраждалими від дій енергетичних компаній виявилися всі, хто живе або працює на території енергоострова. Нібито бізнес напряму отримав значно вищі тарифи і значно втратив у конкурентоздатності.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram