Газ для приготування їжі з 1 січня постачатимуть лише за лічильниками — Мінекоенерго

Відомство назвало три джерела фінансування при встановленні лічильників

Міністерство енергетики та захисту довкілля нагадує, що, відповідно до закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, газ для приготування їжі з 1 січня 2021 року постачатимуть лише за умови його комерційного обліку. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.

“Постачання природного газу з 1 січня 2021 року для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується тільки для приготування їжі, здійснюється тільки за умови його комерційного обліку”, – цитує міністерство норму закону.

Мінекоенерго нагадало, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення може здійснюватися коштом трьох джерел:

– коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;
– коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів;
– інших джерел, не заборонених законодавством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   СБУ викрило керівництво “Донецькоблгаз” на мільярдних оборудках

Нагадаємо, в Україні також діють норми споживання природного газу для побутових споживачів у разі відсутності газових лічильників. За даними міністерства, для тих, хто використовує газ лише для приготування їжі, норма становить 3,28 кубометрів на місяць, для тих, хто використовує газову плиту у разі відсутності централізованого постачання гарячої води, але без газового водонагрівача – 5,39 кубометрів на місяць, для тих, хто використовує і плиту, і водонагрівач – 10,49 кубометрів на місяць.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram