ГарПок просить Кабмін пояснити, що робити з мільярдами для ДТЕК

Державне підприємство «Гарантований покупець» звернулося до Кабінету міністрів із проханням роз’яснити подальші дії по 3 млрд грн, призначених на виплату боргу ДТЕК.

Про це повідомила пресслужба ДП.

Держпідприємство також просить уряд поінформувати про результати перевірки щодо розрахунків з виробниками електроенергії, яким встановлено «зелений» тариф.

Наразі на рахунку ДП перебуває 3,04 млрд грн, призначених для виплат за боргом перед «ДТЕК ВДЕ». Офіційно ці кошти було повернено для аналізу платіжних доручень та підтвердження правомірності нарахованих сум платежів.

«За результатами перевірки мають бути здійснені остаточні розрахунки в межах усієї суми, що надійшла до ДП «Гарантований покупець» від продажу НЕК «Укренерго» «зелених» облігацій, як це передбачено законом та умовами залучення коштів», – повідомили у ДП.

Раніше повідомлялося, що «ДТЕК ВДЕ» у зв’язку із затримкою платежів з боку ДП «Гарантований покупець» його боргу від коштів розміщення «зелених» євробондів НЕК «Укренерго» готується до захисту своїх прав у суді.

У компанії заявили, що штучна затримка коштів, призначених для «ДТЕК ВДЕ», на рахунках Ощадбанку та подальше їхнє виведення, мають ознаки протиправних дій та зловживання службовим становищем посадовими особами ДП, банку та вищих посадових осіб держави, які віддавали відповідні незаконні розпорядження.

Зі свого боку, в «ГарПоку» заявили, що остаточно розрахуються з виробниками електроенергії з ВДЕ із коштів від євробондів НЕК «Укренерго» та перерахують 3,04 млрд грн, що залишилися на рахунках після завершення перевірки діяльності підприємства при попередньому керівництві.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram