З початку року ГарПок розрахувався з «зеленими» на 45%

Рівень розрахунків ДП ​​«Гарантований покупець» («ГарПок») з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) з початку року становить 45%.

Про це свідчать дані, що містяться на сайті «ГарПока».

У січні-лютому і серпні-вересні підприємство повністю розрахувалося за вироблену ВДЕ електроенергію, в березні цей показник становив 47%, квітні-травні – 5%, червні – 4%, липні – 3,5%, жовтні – 79%, листопаді – 8,4%.

В цілому «ГарПок» з початку року купив 9,597 млн ​​МВт-год «зеленої» електроенергії, заплативши за неї 20,88 млрд грн за «зеленим» тарифом.

За розрахунками експертів, виходячи із зазначених даних, борг «ГарПока» за «зелену» електроенергію станом на 8 грудня скоротився до 25,5 млрд грн, тоді як на 25 листопада становив 26,17 млрд грн.

Зі свого боку «ГарПок» зазначає, що заборгованість НЕК «Укренерго» перед ним з компенсації «зелених» тарифів на зазначену дату складає 22,9 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що державне підприємство «Гарантований покупець» перерахувало виробникам електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) 300 млн грн за товарну продукцію жовтня.

Джерелом коштів для платежу стала часткова оплата ПрАТ НЕК «Укренерго» послуги щодо забезпечення збільшення частки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт