Частка ВДЕ в генерації е/е в Європі вперше перевищила частку викопного палива

Частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в генерації електрики в Європі в 2020 році вперше в історії перевищила частку викопного палива.

Про це повідомляється в щорічному звіті британського аналітичного центру Ember і німецького інституту Agora Energiewende.

Згідно зі звітом, в якому відстежується стан енергетичного сектора ЄС з 2015 року, в минулому році з поновлюваних джерел було згенеровано 38% всієї електроенергії, а за допомогою викопного палива – 37%.

Цей зсув обумовлений розширенням використання енергії, одержуваної від вітру і сонця, обсяги якої майже подвоїлися з 2015 року. До 2020 року одна п’ята частина електроенергії в країнах ЄС була вироблена на вітрових і сонячних електростанціях, йдеться в звіті.

Це також одна з причин, чому виробництво енергії на основі вугілля знизилося на 20% в минулому році – вугільні станції забезпечили лише 13% електроенергії, виробленої в Європі.

«Європа спирається на вітрову і сонячну енергію, щоб забезпечити не тільки поетапну відмову від вугілля до 2030 року, але також поступово відмовитися від газової генерації, закрити атомні електростанції, а також задовольнити все більший попит на електроенергію для електромобілів, теплових насосів і електролізерів», – заявив старший аналітик Ember і провідний автор звіту Дейв Джонс.

Найвищі частки вироблення вітрової та сонячної енергії, як повідомляється, зафіксовані в Данії (61%), Ірландії (35%), Німеччини (33%) та Іспанії (29%).

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram