Більше третини електрики в світі надходить з відновлюваних джерел

Більше третини електрики в світі надходить з відновлюваних джерел – це новий рекордний показник. Про це йдеться в звіті аналітиків з організації International Renewable Energy Agency.

У період з 2018 по 2019 роки будівництво нових потужностей відновлюваної енергії дещо сповільнилося. Але через те що в світі побудувано менше нової інфраструктури для видобутку викопного палива, частка відновлюваних джерел енергії в розширенні енергетичного потенціалу зросла.

За даними аналітиків, 72% всіх введених в експлуатацію в 2019 році джерел енергії були відновлюваними.

Читайте також:  Офшорна вітрова енергетика за 2019 рік зросла у світі на 6,1 ГВт

Значна частина цього зростання припала на Азію – 54% приросту потужності відновлюваних джерел енергії. При цьому в США і Європі за цей період закрилося більше електростанцій, що працюють на викопному паливі, ніж відкрилося.

Дослідники відзначають, що хоча США і країни Європи закривають вугільні та нафтогазові підприємства, це не кращий варіант для регіонів, яким потрібно більше енергії для задоволення своїх основних потреб. Наприклад, Африка, найбідніший континент в світі, збільшила свої поновлювані потужності в минулому році всього на 4%.

Раніше повідомлялося, що в 2018 році частка енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому споживанні енергії в ЄС досягла 18%. Роком раніше – в 2017-м – вона становила 17,5%.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram