Офшорна вітрова енергетика за 2019 рік зросла у світі на 6,1 ГВт

Про нові морські вітрові установки у 2019 році повідомили шість країн

Глобальна офшорна вітрова промисловість додала 6,1 ГВт потужностей в 2019 році – це рекордний рік для галузі, що показує зростання на 35,5% у порівнянні з попереднім роком (4,5 ГВт).

Про це пише WindTech-international з посиланням на дані Глобальної ради вітроенергетики (GWEC).

За прогнозами GWEC, це зростання має прискоритися та вже до 2024 року в усьому світі може бути встановлено додаткові 50 ГВт нових морських вітрових потужностей.

Це означатиме, що загальна встановлена потужність берегових вітроелектростанцій може досягти майже 90 ГВт у всьому світі протягом наступних п’яти років, що на 207% більше від сьогоднішніх показників. Про нові морські вітрові установки у 2019 році повідомили шість країн:

  • Китай – 2395 МВт;
  • Велика Британія – 1764 МВт;
  • Німеччина – 1111 МВт;
  • Данія – 374 МВт;
  • Бельгія – 370 МВт;
  • Тайвань – 120 МВт;
  • Португалія – 8 МВт (плавучі);
  • Японія – 3 МВт (плавучі).

Офшорні (від англ. «offshore» – «на деякій відстані від берега») вітряні електростанціїпобудовані в неглибокій зоні морів прибережні вітряні електростанції. Також їх називають морські, шельфові, водні, надводні. Вирішальними для розвитку цієї технології є два наступних фактори:
По-перше, морські вітри більш сильні й тривалі порівняно з вітрами на суші. 10% збільшення середньої швидкості вітру потенційно означає 30% збільшення вироблення електроенергії.
По-друге, густонаселеній Європі і Південно-Східної Азії море «пропонує» набагато більше простору, ніж суша, і в зв’язку з цим більше можливостей для мультигігаваттної вітроенергетичної експансії. На тлі зростаючого дефіциту наземних ділянок з потужними і постійними вітрами, офшорна вітроенергетика стає все більш привабливою. Прибережні зони розглядаються як найбільш перспективні для виробництва енергії з вітру. Вважається, що континентальний шельф з глибиною води до 30 м і відстанню від берега до 30 км є найбільш перспективним і рентабельним. Вежі вітрогенераторів встановлюють на фундаменти з паль, забитих на глибину до 30 метрів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram