Буславець перегляне фінплани генеруючих компаній

Т. в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець ініціюватиме перегляд фінансових планів державних генеруючих компаній зважаючи  на ситуацію, що склалася на ринку електроенергії (накопичення боргів та падіння споживання). Про це вона заявила 22 квітня під час засідання парламентського комітету з питань енергетики та ЖКП.

«Я буду ініціювати і будемо переглядати фінансові плани всіх генеруючих компаній тому, що зараз ми переживаємо період (коли – ред.) важко всім. Потрібно всім мінімізувати речі, які можна перенести на інший термін, щоб за рахунок зменшення витрат якось пережити цей період і вийти на рівень, коли ми зможемо говорити про стратегічні напрями», – сказала вона.

Також т. в. о. міністра зазначила, що на сьогодні індикативна ціна (середньозважена ціна на ринку «на добу наперед») не покриває собівартість виробництва електроенергії у генеруючих компаній.

«Зараз вся генерація знаходиться в жахливому, неплатоспроможному стані, на жаль, вся без виключення. Так, у нас є преференція у «зеленої» генерації, але навіть їй не оплачуються вироблена електроенергія», – додала вона.

На її думку, для вирішення ситуації необхідно повернути ринкові механізми:

«Прийняти виважені рішення, які б повернули ринкові механізми та індикативна ціна формувалася, виходячи з реалій, які ми на сьогодні маємо».

Нагадаємо, засідання комітету з питань енергетики та ЖКП  ініціював «слуга» Нагорняк через кризу в галузі

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram