Борги виробників тепла ставлять під загрозу початок опалювального сезону – Нафтогаз

НАК “Нафтогаз України” відновив публікацію переліку виробників тепла, які не розраховуються за газ, поставлений на пільгових умовах (ПСО). Зараз в списку 109 підприємств.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

“НАК «Нафтогаз України» інформує про виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО).
<…>
Наразі перелік включає 109 боржників при загальній кількості тепловиробників в Україні (на момент завершення минулого опалювального сезону) в 1316 підприємств.”, – йдеться в повідомленні.

У Нафтогазі нагадали, що неналежні розрахунки за газ створюють загрозу для постачання тепла споживачам в опалювальний період, що є абсолютно неприпустимим.

Інформація містить, зокрема, дані про рівень заборгованості кожного підприємства і мінімальну суму, сплата якої тепловиробником дозволить йому отримувати газ на умовах ПСО. Жителі кожного регіону можуть перевірити, чи не входить місцеве підприємство в число боржників.

Крім того, Нафтогаз надав перелік підприємств, які мають заборгованість за договорами про реструктуризацію заборгованості, укладеними з Нафтогазом на виконання Закону України від 3.11.2016 № 1730 «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

Як повідомлялося, урядова постанова №867 передбачає, що обов’язковими умовами поставки газу виробникам тепла є підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства або виконання хоча б однієї з умов: дотримання рівня розрахунків не нижче 90%; або висновок з Нафтогазом і виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ; або узгодження з Нафтогазом і виконавчим органом місцевої ради графіка погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання і сплата поточних платежів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram