ЗАЕС

Біля Запорізької АЕС хочуть збудувати дата-центр: можлива вартість проекту – $700 млн

Керівництво НАЕК “Енергоатом” і компанії “Н2” підписали меморандум про наміри щодо будівництва біля Запорізької АЕС обчислювального дата-центру, повідомила прес-служба НАЕК, пише Енергетичний фронт.

Дата-центр стане одним з найбільших в Європі, а обсяг інвестицій складе $700 млн.

Підписання документа відбулося в присутності президента Володимира Зеленського в ході його робочої поїздки в Запорізьку область.

У НАЕК нагадали, що 19 серпня Зеленському був представлений план заходів щодо реалізації стратегії розвитку Запорізької області на період до 2027 року, який передбачає, зокрема, будівництво дата-центрів.

5 серпня Yom Capital і Н2 зустрілися з в.о. глави Міненерго Ольгою Буславець, де заявили, що їх цікавить південний регіон України, де спостерігається значне перевиробництво електроенергії, а також співпраця з “Енергоатомом” і “Укргідроенерго”.

6 серпня президент Володимир Зеленський зустрівся з інвесторами, які мають намір побудувати в Україні дата-центр, завод з виробництва водню і вітроелектростанцію. Представники компанії Yom Capital Ltd повідомили, що планують побудувати обчислювальний дата-центр потужністю 1 ГВт. Також на зустрічі був присутній представник проектної компанії Н2.

Довідка.

Меморандум в ділових стосунках – це документ-пам’ятка, який не має правового характеру, в якому фіксуються погляди сторін на будь-яке питання або їх наміри, умови майбутної угоди або договору. У ньому може відбивається роз’яснення суті певного предмета або міститься нагадування про необхідність здійснення якоїсь дії або виконання обіцянки. 

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт та 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС встановленою...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram