Середньозважену вартість електроенергії “Енергоатому” потрібно підвищити на 58%, – Буславець

Тимчасово виконуюча обов’язки міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець заявляє, що середньозважену вартість електроенергії національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” необхідно підняти на 58%, або на 33 коп., до 90 коп/кВт-год.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища з посиланням на інтерв’ю Буславець телеканалу “Україна 24”, передають Українські Новини.

“У фінансовому плані “Енергоатому”, за який всі переживають – і ті, хто працює в енергетиці і ті, хто про неї чує тільки в ЗМІ, – передбачено, що для того щоб забезпечити всі заходи безпеки експлуатації атомних блоків, операційні витрати, для розвитку середньозважена ціна повинна становити 90 копійок за кВт-год“, – сказано в ньому.

Буславець зазначила, що держава зобов’язала “Енергоатом” продавати електроенергію по 57 коп/кВт-год для того, щоб забезпечити тариф для населення в сумі 15 коп./кВт-год.

Читайте також:   Мінекоенерго пропонує продавати 5% електроенергії «Енергоатома» за двосторонніми договорами

Вона пояснила, що інша сума, яку населення сплачує за користування електроенергією, включає тариф на передачу електроенергії, на розподіл та інше.

“Все інше “Енергоатом” має заробити з тих 15% виробленої електроенергії, які у нього залишилися після виконання суспільно важливих зобов’язань”, – розповіла Буславець.

Йдеться про те, що НАЕК “Енергоатом” має  дорожче продати решту електроенергії на ринку на добу наперед, щоб компенсувати отримані збитки.

Як повідомляв Енергетичний фронт, у неділю, 10 травня, потужність генерації атомних електростанцій впала до історичного мінімуму 7,41 тисяч МВт. Це становить всього 53% від загальної встановленої потужності АЕС 13,84 тисяч МВт.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram