ХАЕС

«Енергоатом» добудує два реактори Хмельницької АЕС до 2025 року — Котін

Державний оператор українських АЕС «Енергоатом» планує до кінця поточного року вийти на етап остаточного затвердження проєкту добудови блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Завершення будівельних робіт на обох блоках планується 2025 року.

Про це у своєму блозі повідомив в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Загальна вартість добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС складе у поточних цінах 76,8 млрд грн. Як варіант фінансування «Енергоатом» розглядає можливість залучення кредиту з боку другого за розмірами активів банку Великобританії BARCLAYS. Також було проведено переговори з компанією Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) і Китайською національною ядерною корпорацією (CNNC).

З метою добудови розроблено законопроєкт «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3,4 ХАЕС». Його було схвалено на засіданні урядового комітету 27 червня 2019 року, але поки не розглянуто Верховною Радою. Ухвалення законопроєкту є ключовим елементом для розблокування будівництва.

За словами Котіна, добудова двох енергоблоків дасть Україні такі переваги, як-от:

– збільшення обсягів виробництва електроенергії, що дозволить залишити тариф для споживачів доступним і додасть стійкості енергосистемі країни;

– створить тисячі додаткових робочих місць як на етапі будівництва, так і на етапах введення енергоблоків в експлуатацію. Крім того, дозволить завантажити вітчизняні промислові підприємства замовленнями на виробництво обладнання для енергоблоків. Використання сучасного допоміжного обладнання заплановано з локалізацією виробництва в Україні до 70%;

– проєкт добудови енергоблоків №3 і №4 сприятиме синхронізації енергосистеми України з енергосистемою ЄС і подальшій її інтеграції в європейські енергомережі;

– добудова енергоблоків також є далекосяжним плануванням розвитку атомної промисловості на тлі виведення з експлуатації наявних реакторних установок.

Довідка. Будівництво ХАЕС-№3 було розпочато у вересні 1985 року, ХАЕС-№4 — у червні 1986 року. Проєктна потужність кожного реактора з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320 — 1000 МВт. Однак 1990 року роботи було припинено через мораторій на будівництво нових атомних станцій.

Будівельна готовність становить 75% для блоку №3 ХАЕС. Там змонтовано близько 85 одиниць обладнання: баки, теплообмінники, фільтри. Для блоку №4 готовність складає 15%.

Згідно із затвердженим Кабміном планом, завершення проєктування мало відбутися цього року. До 2022 року повинні були завершити виготовлення необхідного устаткування для обох блоків, а 2025-го — завершити будівельні роботи. Ввести енергоблоки в експлуатацію планували 2026 року.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram