АМКУ оштрафував ДТЕК на 275 млн грн за зловживання монопольним становищем

Антимонопольний комітет України прийняв рішення про накладення штрафу 175,9 млн грн на АТ «ДТЕК Західенерго» і 99,2 млн грн на ТОВ «Д.Трейдинг» за зловживання монопольним становищем на Бурштинському енергоострові в липні-жовтні 2019 року.

Про це повідомляє сайт АМКУ.

Комітет встановив, що АТ «ДТЕК Західенерго», починаючи з 29 липня 2019 року, зменшувало в заявках на продаж електричної енергії в сегменті «ринок на добу наперед» (РДН) обсяги пропонованої електричної енергії в години мінімального навантаження.

Це призвело до зростання обсягів продажів АТ «ДТЕК Західенерго» електричної енергії в сегменті «балансуючий ринок» за вищими цінами.

Окрім цього, акціонерне товариство встановлювало в заявках на продаж електричної енергії на РДН завищені та економічно необґрунтовані ціни в години максимального навантаження. Такі дії було неможливо вчинити без збереження значних часток АТ «ДТЕК Західенерго». Цьому посприяла практика, до якої вдавалося ТОВ «Д.Трейдінг», обмежуючи доступ імпортованої електричної енергії з території Словаччини в торгову зону «Острів Бурштинської ТЕС». Компанія впродовж липня – жовтня 2019 року викуповувала більшу частину пропускної спроможності, що призвело до зниження частки імпортованої електроенергії та, відповідно, збільшення частки АТ «ДТЕК Західенерго» на території «Острів Бурштинської ТЕС».

Вигоду від цих дій отримало і саме ТОВ «Д.Трейдінг», встановлюючи в двосторонніх договорах прив’язку цін на електричну енергію до цін, які сформувалися на РДН.

Зі свого боку «ДТЕК» вважає прийняте рішення упередженим і безпідставним.

«При розгляді справи комітетом не було проведено належного дослідження функціонування ринку електроенергії, були проігноровані надані докази та експертні висновки», – йдеться в опублікованій після рішення АМКУ заяві «ДТЕК».

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram