АМКУ наполягає на зловживанні облгазами монопольним становищем

АМКУ вже програв у суді одну справу щодо застосування 278 млн грн штрафу до низки операторів газорозподільних мереж (облгазів) групи «Регіональна газова компанія» (РГК) за нарахування температурних коефіцієнтів, проте наполягає на правомірності своїх дій.

Про це глава комітету Ольга Піщанська заявила в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

АМКУ вважає такі нарахування результатом монопольного становища компаній.

Верховний Суд нещодавно визнав нарахування температурних коефіцієнтів правомірним. Але наголошу: це жодним чином не стосується рішення комітету про штраф», – сказала вона.

За її словами, комітет оцінював дії компаній: чи могли б вони це робити, якби не мали монопольного становища.

Піщанська наголосила на необхідності розглядати цю справу, не враховуючи рішення Верховного Суду щодо фізичної особи.

«На жаль, одну справу ми вже програли, інші розглядаються», – додала голова комітету.

За її словами, на розгляді суду також перебуває справа про накладення 380,2 млн грн штрафу на облгази РГК через те, що з закупівлі лічильників вони висували необгрунтовані додаткові вимоги.

Як повідомляв Енергетичний фронт, у грудні 2019 року АМКУ оштрафував на 278 млн грн 16 облгазів, які входять до РГК бізнесмена Дмитра Фірташа, за неправомірні донарахування побутовим споживачам обсягів використаного природного газу та зобов’язав компанії здійснити перерахунок за 2018 рік.

Комітет встановив, що ці групи, що складаються з облгазу та газзбуту, у період з грудня 2015 по серпень 2019 року в межах своїх територій мали монопольне (домінуюче) становище на ринках комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу.

З жовтня 2018 до серпня 2019 року ці компанії при здійсненні комерційних розрахунків донараховували споживачам обсяги газу понад зазначені на лічильниках показники (так звані температурні коефіцієнти). У комітеті вважають, що за існування значної конкуренції над ринком такі донарахування були б неможливими.

РГК, у свою чергу, назвала рішення АМКУ про накладення штрафу на облгази, якими вона керує, необґрунтованим та заявила про намір оскаржити його в суді, зазначивши, що приведення обсягів газу до стандартних умов передбачено в українському законодавстві, зокрема у законі «Про ринок природного газу», Кодексі газорозподільних систем, типовому договорі розподілу, а також у правилах постачання.

Регіональна Газова Компанія (РГК) працює на ринку розподілу газу та спеціалізується на управлінському консалтингу в газорозподільному секторі. Бренд «Регіональна Газова Компанія» використовують 20 приватних газорозподільних компаній, що керуюють інженерно-технічними системами територіально розподіленої мережі. Це підприємства, що обслуговують індивідуальні домогосподарства і промислові компанії в 19 областях України. Щорічно вони доставляють...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram