Сума позовів ВДЕ-генерації до “ГарПоку” досягає 1 млрд грн – глава АСЕУ
Сума позовів до ДП “Гарантований покупець” (“ГарПок”) від виробників “зеленої” електроенергії вже досягає майже 1 млрд грн, повідомив директор Асоціації сонячної енергетики України (АСЕУ) Артем Семенишин.
“Позовів до “ГарПоку “від сонячних, вітрових і біоенергетичних компаній вже подано до 1 млрд грн. Одночасно ми говоримо про перспективу міжнародних арбітражів, і тут суми будуть вимірюватися вже кількома мільярдами євро”, – сказав Семенишин на прес-конференції в агентстві Інтерфакс -Україна 20 листопада.
Він зазначив, що борг “ГарПока” перед виробниками з поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) досяг 25 млрд грн, а питання з його погашенням не вирішується.
“Не дивлячись на зобов’язання уряду щодо меморандуму з інвесторами, які передбачають, зокрема, погашення 40% боргу на 1 серпня до кінця року, джерела його погашення так і не визначені”, – зазначив директор АСЕУ.
Він також звернув увагу, що в проекті бюджету на 2021 рік не закладені кошти на оплату “зеленої” електроенергії, як це передбачено законом №810-IX щодо умов підтримки ВДЕ-генерації.
“Архітектура 2020 року за розрахунками з “зеленими” буде повторюватися в 2021 році. Уряд не вживає необхідних заходів для вирішення питань. Галузь залишилася без підтримки”, – підкреслив Семенишин, відзначивши в цьому контексті затягування з проведенням “зелених” аукціонів як одного з механізмів такої підтримки.
При цьому глава АСЕУ зазначив, що різні звернення до уряду щодо погашення заборгованості перед ВДЕ-генерацією, в тому числі від профільних асоціацій, бізнес-об’єднань та послів країн, чиї інвестори представлені в Україні, не дають належного результату.
“Фідбек дуже слабкий. Деякі ініціативи впроваджуються, але глобально питання не вирішується”, – сказав він, висловивши думку, що “наші заклики не беруться до уваги з політичної точки зору, а не з економічної”.
Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що Кабінет міністрів за ініціативи Міністерства енергетики вніс зміни в «Порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами» – і згідно цих нововведень ДП «Гарантований покупець» отримав право самостійно визначати обсяги електроенергії, яка виробляється з відновлюваних джерел, для її продажу за прямими контрактами.
Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт