Зміна керівництва «Центренерго» – Кропачову не дадуть приватизувати підприємство

Незважаючи на опір з боку лояльного до Ігоря Коломойського менеджменту «Центренерго», наприкінці травня Фонд держмайна все-таки змінив керівника держкомпанії – ним став Олександр Корчинський. Редакція 368.media вирішила розібратися, що ж зміниться на підприємстві в зв’язку з цим і прийшла до висновку, що абсолютно нічого.

Про зміну керівництва в Центренерго вперше повідомили в Кабміні 26 лютого. Після цього люди Коломойського заблокували офіс держкомпанії, щоб не допустити на підприємство новий менеджмент. При цьому сам олігарх спростував до цього свою причетність. 28 лютого колишнього прем’єр-міністра Олексія Гончарука викликали до президента Володимира Зеленського, де вони нібито посварилися через Ігоря Коломойського і Центренерго, повідомляли ЗМІ.

Наприкінці травня Ігор Коломойський переніс офіс “Центренерго” після того, як змінилося керівництво компанії. Про це повідомили журналісти програми Наші гроші, які розповіли, що компанію вивезли в санаторій, який обслуговував її працівників.  Ззовні територія схожа на базу відпочинку, однак по периметру обтягнута колючим дротом.

Втім Ігор Коломойський на запитання журналістів, як він ставиться до зміни керівництва «Центренерго», відповів «позитивно» і назвав нових керівників «зрозумілими». Раніше таким зрозумілим чиновником був в.о. глави підприємства Володимир Потапенко. Днями його призначили на посаду члена Дирекції (Директора) ПАТ “Центренерго”. Це говорить про те, що досягнутий певний компроміс між державою і Коломойським. Найважливіше буде зрозуміти – чи змінить «Центренерго» схеми закупівель і чи підвищить економічну ефективність в операціях з вугіллям і електроенергією. Якщо схема не зміниться, прибутки не з’являться, значить нічого не змінилося.

Джерела видання в Міненерго вважають, що Корчинський зосередиться на збереженні старих схем закупівель і готуватиме підприємство до приватизації. Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко зазначив, що перед новим в. о. керівника стоїть завдання навести порядок в операційній діяльності компанії, завершити фінансовий аудит, забезпечити стабільну роботу і співпрацювати з Фондом держмайна в підготовці компанії до приватизації, яка запланована на другий квартал 2021 року.

При цьому від схем Коломойського збитки «Центренерго» за минулий рік оцінюються в суму близько 2 млрд гривень, але точної цифри немає, оскільки попереднє керівництво компанії результати фінансової діяльності просто не публікувало. Сюди треба також включити гроші втрачені в результаті співпраці компанії зі структурами Віталія Кропачова.

У липні 2019-го ЗМІ повідомили, що екс-директор ТОВ “ДРФЦ” Віталій Бєляков з початку липня став новим неофіційним куратором вугільної галузі, змінивши у цій власника Віталія Кропачова. Ініціатором заміни смотрящих став Ігор Коломойський, а підприємства групи “Приват” почали співпрацю з державним “Центренерго”, купуючи у нього дешеву електроенергію і продаючи йому дороге вугілля.

Власне, з тих пір «Центренерго» і увійшло в орбіту впливу Ігоря Коломойського, після чого енергокомпанія кардинально переглянула свої відносини зі структурами Кропачева. Головним наслідком цього рішення стала переорієнтація з закупівель вугілля у донецького бізнесмена на імпорт російського вугілля. Для Віталія Кропачева це рішення означало зупинку роботи його вуглезбагачувальних фабрик, але що ще більше неприємно – згортання розрахунків за відвантажену в колишній період вугільну продукцію. Кропачов, в свою чергу, практично повністю припинив розрахунки зі своїми дебіторами, створивши колапс на вугільному ринку.

«Укрдонінвест Трейдинг» є одним з кредиторів «Центренерго» і судиться з компанією за можливість взяти участь в її приватизації, а також стягнути борги, які утворилися в результаті корупційних схем минулої влади. Фірма бізнесмена хоче стягнути 1,4 млрд гривень за поставку вугілля.

Крім того, ЗМІ повідомляють, що близька до Кропачова компанія «Шахтарськтранс» також судиться з «Центренерго» за поставки вугілля. У цій суперечці тактичний успіх поки що на боці Кропачова – в березні Господарський суд Києва постановив, що компанія повинна виплатити майже 333 млн гривень, але це рішення вже оскаржили в апеляції. +

Таким чином, бізнесмен не зможе взяти участь у майбутній приватизації, просто тому що не має коштів для покупки такого активу.

ПАТ «Центренерго» – державна енергогенеруюча компанія. 78,289% акцій компанії належить державі, 21,711% належить фізичним особам та підприємствам. Основними видами діяльності “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.  До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області,...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram