Тривала приватизація Центренерго негативно відбивається на ефективності управління компанією – Буславець

Процедура приватизації “Центренерго”, що триває роками, негативно відбивається на ефективності управління компанією і вирішенні оперативних державних завдань, зазначила т.в.о. міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець.

Як приклад вона навела рішення компанії по включенню в роботу газо-мазутних блоків в умовах профіциту вугілля, передає “Інтерфакс-Україна”

“Нам зараз необхідно забезпечити гарантований збут продукції, що видобувається на державних шахтах, а “Центренерго” вирішило з якихось причин перейти на газо-мазутні блоки. Мені незрозуміла ця стратегія компанії, в якій мажоритарний пакет акцій належить державі, і в яку вкладалися гроші для переоснащення блоків на спалювання вугілля марки “Г”, що добувається на державних шахтах”, – сказала вона.

Читайте також:   “Центренерго” купує газ у Коломойського, маючи запаси вугілля на 3 місяці роботи

Буславець нагадала, що міністерство як орган управління не має можливості впливати на дії держкомпанії.

“Ви знаєте, що її акції у Фонді держмайна і, чесно кажучи, це ніколи не сприяло ефективному управлінню. Або компанія знаходиться в галузевому управлінні, або відбувається те, що ми спостерігаємо протягом останніх років”, – зазначила Буславець.

Вона виступає за якнайшвидшу приватизацію ПАТ “Центренерго” для забезпечення ефективного управління.

“Я вважаю, що потрібно приватизувати “Центренерго “на прозорих торгах з привабливим кейсом. Потрібно, щоб керівництво (ФДМ – ред.) очистило компанію від боргів, вжило всіх необхідних заходів для мінімізації будь-якого негативного впливу на оцінку підприємства до приватизації. Практика показує , що держава у нас часто неефективний управлінець”, – сказала Буславець.

Читайте також:  Скільки коштує крісло міністра: нова керівниця Міненергетики як подразник для Коломойського

Довідка. ПАТ «Центренерго» експлуатує 23 блоки Вуглегірській, Зміївській та Трипільській ТЕС сумарною встановленою потужністю 7690 МВт.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram