Україна повинна накопичувати фінансовий ресурс для виводу з експлуатації блоків АЕС – Ольга Буславець

Зняття з експлуатації блоків атомних електростанцій потребує значних фінансових витрат і Україна вже зараз повинна готуватися до цього.

Про це сказала в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”.

Вона зазначила, що зараз у фонді зняття з експлуатації ядерних установок акумульовано близько 5 млрд гривень. Але досвід інших країн, зокрема Словаччини, свідчить про те, що безпечне виведення з експлуатації одного блоку вимагає від 500 до 650 млн доларів.

“Тобто ми за весь цей час експлуатації атомних блоків не акумулювали коштів навіть на виведення одного блоку, а у нас їх 15. Тобто сьогодні ми експлуатуємо їх, але не закладаємо витрати для того, щоб у майбутньому безпечно це зробити. Ми для кого це відкладаємо? Для наших дітей? Для онуків? “- сказала в. о. міністра.

Ольга Буславець нагадала, що всі попередні уряди відкладали цю проблему на потім, хоча насправді це питання є дуже важливим і готуватися до його вирішення потрібно вже зараз. Вона додала, що ці майбутні витрати повинні враховуватися і братися до уваги, коли починаються спекуляції на тему “дешевої” атомної генерації.

Читайте також:  Енергетична галузь України має дефіцит коштів у 50 млрд грн, – Буславець