Заборгованість “Центренерго” складає 4 млрд грн – Фонд держмайна

Державна компания “Центренерго”, якою керує менеджмент олігарха Коломойського, станом на початок червня має близько 4 млрд грн кредиторської заборгованості.

Про це повідомив голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко.

“Ми оцінюємо потенційний збиток компанії за 2019 рік у 2 млрд гривень проти 0,5 млрд прибутку роком раніше. І близько 4 млрд гривень кредиторської заборгованості”, – зазначив він.

За словами Сенниченка, попередній менеджмент “Центренерго” дотримувався стратегії “все сказане може бути використано проти вас” і фінансову звітність зовсім не надавав.

“Фінрезультати за 2019 рік, які повинні були бути подані до першого березня, ми так і не отримали. Так що компанія зараз – це умовна “чорна скринька”, і припускаю, що нічого хорошого ми в ній не виявимо”, – додав голова ФДМ.

Він також розповів, що за два десятки років неформальний контроль на “Центренерго” здійснювали різні зовнішні куратори, планомірно викачуючи з компанії прибуток і ресурси.  За експертними оцінками, з 2004 року з компанії шляхом різного роду схем було виведено близько 100 млрд гривень. Держава при цьому перебувала в статусі стороннього, хоч, можливо, і не зовсім байдужого, спостерігача.

Сенниченко зауважив, що нікого не вважає за замовчуванням відповідальним у збитках і, навіть не будучи енергетиком, розуміє, що були умови, в тому числі регуляторні, які могли сприяти накопиченню певної частини заборгованості.

Нагадаємо, Енергетичний фронт повідомляв, що структури бізнесмена Ігоря Коломойського, які постачають газ і вугілля на теплоелектростанції “Центренерго”, через компанії-прокладки вимивають із державного підприємства по $30 млн щомісяця.

ПАТ «Центренерго» – державна енергогенеруюча компанія. 78,289% акцій компанії належить державі, 21,711% належить фізичним особам та підприємствам. Основними видами діяльності “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.  До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області,...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram