Закон про подолання кризи на газовому ринку бореться з її наслідками, а не причинами – нардеп

Ухвалення закону про подолання кризи на ринку природного газу не зможе комплексно вирішити й врегулювати ситуацію, адже передбачені ним заходи спрямовані на боротьбу з наслідками, а не причинами цього явища.

Про це під час обговорення правок до законопроєкту №3508-д заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко, передає “Енергетичний фронт“.

Він наголосив, що одномоментне списання та реструктуризація боргів є подоланням наслідків, а не причин глибокої кризи на ринку природного газу. На його переконання, «автори» цієї кризи – це Нафтогаз, НКРЕКП та уряд.

«Десятки мільярдів гривень боргів підприємств теплокомуненерго та населення – це відповідальність нинішньої влади, а не попередників! Але за період цієї кризи 10 осіб зі складу керівництва НАК «Нафтогаз» і НКРЕКП виписали собі премій та бонусів «за особливі досягнення» на 2 мільярди гривень. А не зважаючи на збитковість «Нафтогазу», члени правління виписали собі у 2020 році 120 мільйонів премій», – обурився народний депутат.

За його словами, головна причина проблем на енергоринку – це зловживання «Нафтогазу», який виставляє захмарні ціни на газ для теплокомуненерго, що невдовзі призведе до необхідності повторного списання мільярдних боргів.

«В той час, коли ми з вами пропонуємо хоч якось вирішити проблему старих заборгованостей, НАК «Нафтогаз» в односторонньому порядку для підприємств теплокомуненерго й ОСББ виставляє такі ціни на газ, які вже призводять до підвищення тарифів на 40-50%. В Тернополі тариф на тепло зріс на 70%, в Кременчуці – 53%, в Києві – 45%», – повідомив Олексій Кучеренко.

Він також озвучив запропоновану депутатами фракції «Батьківщина» важливу правку.

«Суть нашої правки проста: підприємствам теплокомуненерго та населенню постачається газ українського видобутку компанією «Укргазвидобування» за зрозумілою формулою «собівартість плюс рентабельність 30%», – зазначив Олексій Кучеренко.

Проте, депутати не підтримали вказану правку та проголосували за законопроєкт  №3508-д у другому читанні та в цілому.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram