Ціноутворення на газ не має жодного відношення до так званої «формули імпортного паритету» – нардеп

Урядовий план врегулювання енергетичної кризи – це план гасіння пожежі, створеної самим же Урядом. Кабмін надто пізно зреагував на проблему, а озвучені прем’єр-міністром пункти подолання кризи не будуть виконані повною мірою, тож можна очікувати лише погіршення ситуації. Для комплексного її розв’язання треба забезпечити українців газом вітчизняного видобутку за доступними цінами і ліквідувати паразитуючі компанії, які наживаються на споживачах.

Про це під час брифінгу у парламенті заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

Він повідомив, що «Батьківщина» домагатиметься проведення референдуму, щоб забезпечити постачання населенню українського газу та атомної електроенергію із 30% рентабельністю.

«14 мільярдів кубів українського газу видобувається в Україні державною компанією «Укргазвидобування», і ціноутворення на цей газ не має жодного відношення до так званої «формули імпортного паритету». Ті, хто влітку підписали меморандум із МВФ і взяли зобов’язання продавати українцям український газ за ціною імпортного, – рано чи пізно понесуть відповідальність, передусім політичну. Вони вже її несуть своїми рейтингами!» – наголосив народний депутат.

На його переконання, зараз, як ніколи, на часі ліквідація НАК «Нафтогаз» як непотрібної прокладки, що займається лише перепродажем вітчизняного газу з націнкою 150-200%.

«Чим займається НАК «Нафтогаз»? Вони не транспортують, не видобувають, не зберігають газ у сховищах. Це чорна діра української економіки та енергетики, горе та біль українського народу. Докази елементарні: собівартість газу українського видобутку складає приблизно 2,5-3 гривні. Саме за такою ціною НАК «Нафтогаз» весь літній період був зобов’язаний закачувати цей газ у сховища. І сьогодні ми не мали б жодних проблем із тарифами, якби споживали цей газ із розумною рентабельністю. Натомість нам пропонують весь час якусь придуману «імпортну ціну». І за наш кошт утримуються 1050 співробітників Нафтогазу, середня заробітна плата яких 240 тисяч гривень на місяць, а середня заробітна плата членів правління – 2,5 мільйони гривень на місяць. Тобто 3,6 мільярди гривень українці платять, щоб утримувати цих грабіжників», – обурився Олексій Кучеренко.

Політик також повідомив, що «Батьківщина» вимагатиме від уряду прозвітувати стосовно програми збільшення видобутку газу компанією «Укргазвидобування».

«За цією програмою ми мали б видобувати 20 мільярдів кубів власного газу для того, щоб назавжди забути про імпортний паритет. Але вона провалена! Відповідний звіт вже передано президенту, прем’єру, голові Верховної Ради. Найближчим часом його буде надіслано всім депутатам. Якщо ніхто не відреагує на цю вакханалію та злочин, це свідчитиме, що НАК «Нафтогаз» просто утримує владну команду», – заявив політик.

Крім того, на переконання депутата, 80% відповідальності за кризу в енергетичній сфері лежить на НКРЕКП.

«600 працівників НКРЕКП з величезними окладами мали б давно забезпечити українців економічно обґрунтованими тарифами. «Батьківщина» наполягатиме, щоб вони відзвітували. Ми будемо з’ясовувати, що вони наробили з тарифами на електроенергію, на тепло, на воду, на водовідведення, на електрику й на газ», – наголосив Олексій Кучеренко.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram