Ліхтарі

“Київміськсвітло” проходить фігурантом кримінального провадження – ДФС

Використання схем по виведенню коштів або ухиленню від сплати податків в комунальних підприємствах столиці мало систематичний характер

КП “Київміськсвітло” фігурує в одному з кримінальних проваджень щодо схем виведення коштів з комунальних підприємств Києва. Про це повідомляє Державна фіскальна служба України, пише Поштівка.

“Про стан досудових розслідувань у кримінальних провадженнях що стосуються комунальних підприємств КМДА та схеми виведення коштів з комунальних підприємств. У кримінальному провадженні де фігурує КП “Київміськсвітло” – триває судово-почеркознавча експертиза та судово-товарознавча експертиза щодо вартості товарів, які використовувались при капітальному ремонті мереж зовнішнього освітлення у м. Києві”, – повідомляє ДФС.

Наголошується, що використання схем по виведенню коштів або ухиленню від сплати податків в комунальних підприємствах столиці мало систематичний характер.

У багатьох кримінальних провадженнях встановлюються адреси реєстрації компаній та проводяться обшуки в офісах підрядних організаціях, допитуються їх керівники та службові особи. За багатьма адресами реєстрації місцезнаходження товариств не встановлено, що свідчить про їх фіктивність.

Встановлено чисельні факти отримання працівниками підприємств заробітної плати готівкою. В багатьох випадках отримано підтвердження того, що роботи або послуги не здійснювалися.

Одне із підприємств підрядників вже планує відшкодувати завдані збитки в сумі близько 5 млн гривень в ході досудового розслідування.

У всіх кримінальних провадженнях відпрацьовується версія можливої причетності посадових осіб КМДА та службових осіб комунальних підприємств.

Суми попередньо встановлених в ході слідства збитків, які завдані міському бюджету столиці та державі, сягають понад 207 мільйонів гривень.

Нагадаємо, раніше в ДФС також повідомляли про обшуки в столичному КП “ГІОЦ”, яке є технічним адміністратором автоматизованої системи розрахунків населення Києва за житлово-комунальні послуги.

Також, ДФС провела обшуки в Комунальному підприємстві КМДА “Київтеплоенерго” за підозрою у заволодінні бюджетними коштами.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram