Нардепи ініціювали створення ТСК щодо розслідування енергетичної кризи в країні

Народні депутати фракції «Батьківщина» – Валентин Наливайченко, Михайло Волинець, Олексій Кучеренко та Андрій Ніколаєнко – ініціювали створення парламентської ТСК, яка займатиметься розслідуванням причин доведення енергетичної галузі до глибокої кризи та встановленням винних у багатомільярдних збитках, завданих державним компаніям.

«Слідча комісія за нашим наполяганням та за інформацією, якою сьогодні володіємо, розслідуватиме чому енергетика України, опинилася зараз у катастрофічній кризі. Причому криза системна та всеохоплююча. Криза – перша за роки незалежності за масштабами та наслідками. Але є конкретні особи, які своїми діями призвели до цієї кризи», – наголосив один з ініціаторів ТСК, народний депутат Валентин Наливайченко.

Своєю чергою народний депутат Олексій Кучеренко запевнив, що комісія обов’язково виведе на чисту воду конкретних посадових осіб, які організували схеми в енергетиці, та подбає про те, щоб вони були притягнуті до відповідальності.

«Сьогодні йдеться про змову, про організацію групи, яка на різних посадах забезпечила та гарантувала спекулянтам на енергоринку заробіток мільярдних прибутків, в той час як кошти не потрапляли до шахтарів та енергетичних компаній. Документи, які ми маємо на підставі наших депутатських запитів, свідчать про те, що цю схему покривала Національна комісія з регулювання енергетики, схему своєю бездіяльністю покривав і Антимонопольний комітет, і СБУ отримувала повну інформацію стосовно цієї схеми, але дозволила їй працювати протягом п’яти останніх місяців. А це – декілька мільярдів гривень, які, по суті, були вилучені з генерації. Ми визначимо, хто є організаторами цієї схеми, і яка повинна бути для них міра відповідальності», – зазначив Олексій Кучеренко.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram