Уряд дозволив “Енергоатому” торгувати на ринку двосторонніх договорів

Кабінет Міністрів вніс зміни до механізму ПСО на ринку електроенергії

Уряд схвалив постанови “Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обовʼязків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії”, а також “Про внесення змін до порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії та за двосторонніми договорами”, якими вносяться зміни до механізму ПСО на ринку електроенергії.

Про це під час засідання уряду сказала в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

Зокрема, зміни, які запропоновані проектом першої постанови, передбачають зменшення частки продажу електроенергії ДП НАЕК “Енергоатом” у рамках ПСО з 85% до 70%, виведення ГАЕС з механізму ПСО, а також перегляд цінових обмежень на продаж електроенергії “Гарантованим покупцем.

Таким чином, “Гарантований покупець” отримує право купувати та продавати електроенергію на ринку двосторонніх договорів.

“Це дозволить покращити фінансову ситуацію державних підприємств, крім того, це дозволить промисловим підприємствам з високою часткою собівартості електроенергії у продукції отримати доступ до довготривалих контрактів за конкурентними цінами”, – розповіла Буславець.

На її думку, це забезпечить “Енергоатом” новими гарантованими ринками збуту.

Друга постанова сприятиме укладанню довгострокових договорів терміном до одного року та забезпеченню стабільності цін на електроенергію для великих непобутових споживачів.

“Проектом передбачено, що виробники електричної енергії за наявності у них вільного ресурсу для продажу на атомних електростанціях проводять спеціальну сесію з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами”, – розповіла Буславець.

Покупці такої електроенергії не зможуть її перепродавати, а використовувати лише для власного споживання.

Проект постанов розроблений на виконання рішення першого Антикризового енергетичного штабу, що був проведений наприкінці квітня прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

Покладення спеціальних обов’язків (ПСО) – механізм виконання спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (PSO), що передбачають, зокрема, надання послуг із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів з метою забезпечення стабільності, належної якості та доступності електричної енергії, підтримання належного рівня безпеки її постачання...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram