Україна з 2014 року переплатила за імпортований природний газ $6,2 млрд. – експерт

Україна з 2014 року переплатила за імпортований природний газ $6,2 млрд.

Таку оцінку висловили у спільній доповіді антикорупційних органів ЄС та США, підготовленої в рамках проведеного діслідження «створення кризової ситуації в енергетичній сфері ЕС у сезоні 21/22», – пише у своєму фейсбук Юрій Голляк.

Не вдаючись в 246 сторінок обґрунтувань, які стосуються України, можливо констатувати, що перевищення вони вираховували, як перевищення внутрішньої ціни в Україні, над локальними цінами ЕС на природний газ, і вийшли на $6,2 млрд. з 2014 року по сьогодні.

А саме цікаве на мій погляд, що вони порівняли локально ціну на природний газ в Молдові (сукупно промисловість + населення) і Україні за період з 2014 року по сьогодні – ця різниця становить $14,9 млрд., з Угорщиною $11,4 млрд., зі Словаччиною $9,1 млрд.

А от якби цю різницю вкласти в розбудову власного видобування вуглеводнів, то розрахунково на 2022 рік, сукупне українське видобування природного газу знаходилось би на відмітці 27-31 млрд.м.куб./рік.

Доволі скоро цей доклад буде оприлюднено, тож ми зможемо наочно побачити чиї «офшори» допомагали ставати Україні ще більше енергонезалежнішою!

Також показово, що 92 % імпорту в Україну здійснили, відбираючи російський транзитний ресурс з магістральних газопроводів чи здійснюючи реекспорт цього ресурсу від найближчих країн, які задіяні в магістральному транспортуванні російського природного газу в країни ЕС, – вказано у дослідженні.

А отже мене не здивує висновок, що причина створеня енергетичної кризи в окремо взятій Україні у сезоні 2021/22, є результатом систематичних корупційних дій національних приватних та державних компаній на ринку природного газу в України, а відповідно, якщо самі винні – то і допомоги від европейських та американських партнерів не слід очікувати!

Yuriy Gollyak, екс-член НКРЕКП по нафтогазовому сектору, доктор економічних наук.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram