АЕС

Відмова від АЕС стала однією з ключових помилок Меркель – Daily Telegraph

Відмова від ядерної енергетики була однією з трьох найболючіших помилок Ангели Меркель на посаді канцлера ФРН, поза відкриттям кордонів для біженців та жорсткими структурними реформами для країн Південної Європи.

Про це пише Поштівка, з посиланням на The Daily Telegraph.

Експерти, опитані виданням, вважають, що німці переоцінили небезпеку та збитки від ядерних інцидентів. І водночас, відмова ФРН від ядерної енергетики суперечить ключовій вимозі кліматичної політики Євросоюзу – зниженню викидів СО2.

Вчені підрахували, що через закриття АЕС Німеччина почала спалювати більше вугілля, що призвело до додаткових викидів десятків мільйонів тонн СО2. Це збільшило кількість смертей на рік на 1100 чоловік. А загалом зростання викидів і спричинена цим передчасна загибель людей обходяться країні в $12 млрд щорічно.

Витрати для переведення електрогенерації на без’ядерну енергетику є колосальними: вони тепер необхідні на демонтаж «непотрібних» АЕС та утилізацію ядерного палива. Якщо спочатку в Берліні розраховували коштувати €22 млрд на закриття та знесення АЕС та €17 млрд на утилізацію радіоактивних відходів, то зараз підраховано, що «кошторис» неминуче зросте мінімум до €70 млрд.

На сьогоднішній день у країні залишилося лише 6 АЕС. Усі вони мають бути відключені до кінця 2022 року. При цьому в першу половину 2021 року на ядерну енергетику припало близько 12% електрики, що споживається у ФРН. Якщо від нього відмовитися, потрібно буде брати його ще звідкись: із Франції, а це знову ядерна енергетика, або з Польщі, а це – вугілля.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністри, міністри енергетики та економіки Франції, Румунії, Чехії, Фінляндії, Словаччини, Хорватії, Словенії, Болгарії, Польщі та Угорщини виступили за включення атомної енергетики до розробленого Єврокомісією списку галузей, які сприяють зменшенню шкоди довкіллю.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram