Спотові ціни на природний газ у Європі досягли найвищих значень з початку року

Спотові ціни Day Ahead на природний газ на європейських хабах у ході торгів 5 жовтня досягли найвищих значень з початку поточного року, у середньому перевищивши €13/MWh або $164/тис куб м.

Про це свідчать дані торгів.

Станом на початок торгової сесії 6 жовтня ціни коливалися у діапазоні €12,7-13,5/MWh, приблизно на 10% вище, ніж попередньої доби. При переводі у $ ціни становили $158-168/тис куб м.

У порівнянні з історичним мінімумом наприкінці травня (нижче €3/MWh або близько $35/тис куб м) спотові ціни зросли у 4,7 разів. З початку осені ціни Day Ahead зросли на 35%.

З початком жовтня тенденція до зростання цін на газ у Європі зберігається. За перші 6 днів ціни зросли на 8%.

Зростання спотових цін пояснюється наближенням опалювального сезону та поступовим зростанням обсягів споживання природного газу внаслідок похолодання. Також поставки LNG з початку жовтня різко скоротилися. Крім того, у зв’язку з страйками робітників на нафтогазових родовищах Норвегії, поставки трубопроводного газу до Європи також знизилися.

Ціни на природний газ в Україні відображають тенденцію європейських цін до зростання. Ресурс жовтня торгується за цінами 5 700 – 5 840 грн/тис куб м (з ПДВ), досягнувши найвищих значень з середини липня 2019р.

За матеріалами ExPro

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram