Шмигаль

Своїм приписом НАЗК вимагає порушити закон – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що своїм розпорядженням Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) вимагає від нього порушення закону.

Про це глава уряду написав у Facebook.

«Національне агентство з попередження корупції винесло мені, як прем’єр-міністру України, розпорядження, де фактично вимагає порушити закони України та скасувати окремі пункти розпорядження Кабінету міністрів. Зокрема, про припинення дії контракту з головою правління «Нафтогазу». Тому логічно, що після цього припису довелося звертатися до суду, щоб скасувати його, як такий, що не відповідає законодавству України», – повідомив Шмигаль.

Прем’єр пояснив, що НАЗК, посилаючись на ст. 26 закону «Про запобігання корупції», вимагає від нього скасувати окремі пункти розпорядження уряду і припинити дію контракту з головою правління НАК «Нафтогаз України», при тому, що в ст. 26 цього закону прописано, що НАЗК має звертатися до суду, якщо вважає за необхідне скасувати контракт.

«Крім того, Кабінет міністрів є колегіальним органом. Це означає, що не прем’єр-міністр приймає постанови або розпорядження. За них голосують члени уряду. Тому прем’єр-міністр не може одноосібно скасувати розпорядження, як того вимагає НАЗК. Це прямо суперечить нормам Конституції України і закону «Про Кабінет міністрів України», – заявляє Шмигаль.

Прем’єр підкреслив, що уряд діяв і буде діяти виключно в межах, визначених законами України, і продовжить дотримуватися коректності всіх процедур.

Нагадаємо, що в понеділок, 14 червня, голова Національного агентства запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков вніс Кабінету міністрів припис, яким вимагається скасувати пункти розпорядження Уряду, згідно з якими обрано та призначено Юрія Вітренка головою правління НАК «Нафтогаз України».

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль звернувся в Окружний адміністративний суд Києва з проханням скасувати припис, винесений йому Національним агентством з питань запобігання корупції.

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва задовольнив заяву про забезпечення позову прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, зупинивши дію розпорядження НАЗК щодо Юрія Вітренка до набрання чинності рішення за позовом голови уряду. Розгляд справи здійснюватиметься за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 29 червня.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram