Витренко

Припис НАЗК незаконний, упереджений та оскаржуватиметься в судовому порядку – Вітренко

Припис Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), який був внесений Кабінету Міністрів України щодо ліквідації порушень статті 26 Закону України «Про запобігання корупції» під час призначення Голови правління НАК «Нафтогаз України» є незаконним, а висновки Нацагенства свідчать про типовий приклад «вибіркового правосуддя» та упередженого ставлення.

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Найперше, для застосування обмежень передбачених законом, обов’язковою умовою є наявність у посадової особи відповідних повноважень на підготовку або прийняття участі у підготовці рішень стосовно відповідного суб`єкта. Такі повноваження стосовно «Нафтогазу» в мене були відсутніми», – зазначив він.

Вітренко також підкреслив, що Міненерго не було органом управління компанії, а у якості такого органу виступав Кабмін.

«При цьому, як виконуючий обов’язки міністра я не входив до складу Кабінету Міністрів, а відповідно і не голосував при прийнятті рішень. Також я не був керівником або членом НКРЕКП», – коментує він.

По-друге, зазначає голова правління НАК «Нафтогаз України», висновки НАЗК суперечать не лише букві закону, але і його духу. Адже сенс обмежень, викладених у Законі України «Про запобігання корупції», полягає в тому, щоб чиновники не надавали преференцій особам приватного права у розрахунку на подальше працевлаштування чи отримання іншої неправомірної вигоди від цієї юридичної особи.

«Рішення про моє призначення прийняв Кабмін, тому взагалі абсурдно в такій ситуації говорити, що за мою діяльність в інтересах особи приватного права мене «віддячила» ця особа взявши мене на роботу», – зазначає Вітренко.

В повідомленні вказується, що дії НАЗК можно назвати типовим прикладом «вибіркового правосуддя», оскільки вони протирічать не лише закону, а і усталеній юридичній практиці, адже у 2017-2020 рр., при призначенні відповідальних співробітників міністерств до правлінь і наглядових рад державних енергетичних та інфраструктурних компаній, агентство не вбачало жодних ризиків та порушень.

Відсутність порушень норм закону в такій ситуації також підтверджується науково-правовим висновком провідних фахівців в галузі права Інституту держави і права ім. В.Корецького у якому йдеться, що укладення трудового контракту із Юрієм Вітренко на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України» не порушує антикорупційні обмеження, встановлені у пункті 1 частини першої статті 26 Закону України «Про запобігання корупції».

«Я завжди виходжу з принципу верховенства права, тому розраховую, що в судовому порядку ми зможемо встановити, чия правова позиція є більш обґрунтованою», – резюмував голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Нагадаємо,  голова Національного агентства запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков вніс Кабінету Міністрів України припис про усунення порушень ст. 26 Закону України «Про запобігання корупції».

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram