Суд зобов’язав «Укргазвидобування» надати інформацію про собівартість газу – «Київтеплоенерго»

Господарський суд м. Київ в рамках позову КП «Київтеплоенерго» до АТ «Укргазвидобування» задовольнив заяву позивача, згідно якої газовидобувна компанія має надати інформацію про собівартість газу українського видобутку та ціну продажу. Про це 2 вересня повідомив прес-центр «Київтеплоенерго».

«Суд наразі задовольнив заяву «Київтеплоенерго» про необхідність надання інформації від «Укргазвидобування» про собівартість газу та ціни продажу», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що раніше теплоенергетичне підприємство подало позов проти «Укргазвидобування» для забезпечення можливості укласти прямий договір купівлі-продажу газу (без участі НАК «Нафтогаз України»), оскільки ще до суду 13 травня «Київтеплоенерго» звернулося до «Укргазвидобування» з пропозицією укласти прямий контракт і 24 травня отримало відмову.

Наступне судове засідання у цій справі призначене на 16 вересня.

Під час судового розгляду справи 2 вересня, профспілка «Київтеплоенерго» провела акцію протесту, під час якої вона висловила занепокоєння через зростання тарифів та цін на газ, що може призвести до відсутності коштів у комунального підприємства та можливості обслуговувати теплову інфраструктуру столиці.

«Профспілка компанії «Київтеплоенерго» вважає, що на сьогодні врятувати ситуацію допоможе використання на потреби виробництва теплової енергії газу українського видобутку. Це дозволить забезпечити закупівлю необхідних обсягів газу для старту опалювального сезону та оплату за нього», – йдеться в повідомленні прес-центру.

Також в прес-центрі «Київтеплоенерго» зауважили, що «Нафтогаз Трейдинг» виставляє неринкові умови закупівлі газу. «Становище теплопостачальних підприємств ускладнюють неринкові умови закупівлі газу за угодами від «Нафтогаз Трейдинг». Серед них — щомісячні авансові платежі за газ, квотування обсягів газу, автоматичне списання коштів з рахунків ТКЕ тощо», – зазначається в повідомленні.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram