«Київтеплоенерго» отримає кредит від ЄБРР на суму €140 млн для модернізації двох ТЕЦ

КП «Київтеплоенерго» підписало з Європейським банком реконструкції та розвитку кредитний договір щодо отримання кредиту в розмірі €140 млн для модернізації теплоенергетичного комплексу столиці (ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, котельних та іншого обладнання). Для реалізації цього договору Київська міська державна адміністрація надала гарантії та підписала з ЄБРР відповідну гарантійну угоду.

Як повідомляє Енергофронт, відповідні угоди були підписані 2 вересня на майданчику київської ТЕЦ-5.

«Втілення програми допоможе підвищити енергоефективність та знизити споживання енергоресурсів – природного газу, електроенергії та води. Але головне – впровадження масштабних проектів модернізації дозволить поліпшити якість і надійність послуг для киян», – цитує прес-центр КМДА слова міського голови Віталія Кличко.

«Я, як інженер за фахом, розумію, що одночасно модернізувати такий великий енергетичний комплекс, який за потужністю є третім в Європі, – практично неможливо. Але я впевнений, що втілення проекту значно покращить якість надання послуг. Ми також будемо продовжувати нашу подальшу співпрацю в рамках інших проектів», – прокоментував підписання угоди директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

За інформацією прес-центру КМДА, у рамках проекту передбачено встановлення на ТЕЦ-6 нових когенераційних установок, які за обсягами викидів в атмосферу відповідатимуть європейським стандартам. Буде здійснена реконструкція неефективних котельних, що також дозволить знизити викиди парникових газів.

На ТЕЦ-5 планують встановити конденсаційний економайзер, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків.

Також проект передбачає встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу усього енергокомплексу та відстежуватиме його виробничі показники.

«Проект повністю відповідає політиці ЄС та заявленим кліматичним цілям України», – йдеться у повідомленні. Як зазначили в прес-центрі «Київтеплоенерго», даний договір на суму €140 млн є найбільшим кредитним договором, який підписувався за часи незалежності України, під гарантії місцевої влади.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram