дубина

Очільником Міненерго може стати Дубина, який відомий підписанням контракту з «Газпромом»

Ексглава НАК «Нафтогаз України» Олег Дубина є кандидатом на пост міністра енергетики і навколишнього середовища.

Як стало відомо OBOZREVATEL, кандидатуру Дубини напередодні погодив президент Володимир Зеленський. Одночасно він має буде призначеним на посаду першого віцепрем’єра.

Голосування щодо Дубини відбуватиметься на найближчому засіданні Верховної Ради, яке, як очікується, буде проведене вже наступного тижня.

Відзначимо, раніше на пост глави Міненерго розглядали Ольгу Буславець. Її підтримав комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, проти неї голосував лише скандальний очільник комітету Андрій Герус.  Однак  Верховна Рада на вимогу Зеленського передумала призначати Буславець міністром енергетики.

Довідка «Енергетичного фронту»

Знахна частина трудової кар’єри Олег Дубини пройшла на металургійних підприємствах України. В кінці 1990-х – початку 2000-х він очолював тоді ще державні “Алчевський МК” (Луганська обл.) і “Криворіжсталь” (Кривий Ріг). Робота в Кривому Розі, звідки, до речі, родом Володимир Зеленський, стала для топ-менеджера трампліном у політику. Після – працював віце-прем’єром в урядах Віктора Ющенка і Анатолія Кінаха, був радником президента Леоніда Кумчи, а в 2004 році обіймав посаду першого заступника секретаря РНБО. У 2007-2010 роках – голова правління Нафтогазу.

Саме він в 2009 році підписав контракти з “Газпромом” на транзит та постачання газу, на підставі яких Стокгольмський Арбітражний суд ухвалив рішення на користь Нафтогазу у всіх спірних питаннях щодо контракту на поставку газу з Газпромом. Після підписання цих контрактів на початку 2009 року він був двічі госпіталізований і більшу частину часу до звільнення практично не виконував функцію очільника “Нафтогазу”.

До роботи в Нафтогазі протягом двох років очолював Дніпровський меткомбінат, що належить ІСД. Після відходу з “Нафтогазу” Олег Дубина повністю зник з горизонту української політики і великого бізнесу, але при цьому розвивав власні проекти. Ще в 2008 він став співвласником “Запорізького сталепрокатного заводу” (Запоріжжя) – одного з найбільших на той час виробників виробів з металу й емальованого посуду. Але в 2012 році продав його акції. Зараз, згідно з відкритою інформацією, він є бенефіціаром виробника твердопаливних котлів ТОВ СП “Екометал” (Красилів, Хмельницька обл.), ТОВ “Індустріальні інвестиції XXI століття” (Київ) і ТОВ “Чаплинка-Іскра” (Дніпропетровська обл.), яке будує сонячну електростанцію. Також Олег Дубина є співвласником п’ятизіркового готелю Hyatt в центрі Києва.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram