Німеччина розглядає можливість спільної відповіді ЄС на санкції США
Про це 25 червня повідомило агентство Bloomberg з посиланням на двох німецьких чиновників, пише DW.
Агентство вивчило внутрішній документ міністерства економіки і енергетики ФРН, в якому говориться, що нові заходи Вашингтона можуть сильно вдарити по німецькім і європейським компаніям, банкам, а також урядовим організаціям.
На думку німецьких офіційних осіб, пряме втручання Сполучених Штатів у енергетичні інтереси ЄС може спричинити колективну відповідь країн Євросоюзу.
Як пише DW, Міністр економіки ФРН Петер Альтмайер два тижні тому поставив під сумнів законність можливих нових заходів Вашингтона, вказавши, що їх введення може призвести до нового спаду в трансатлантичних відносинах.
“Уряд Німеччини вже давно вважає, що санкції з екстериторіальними наслідками суперечать міжнародному праву і не сприяють розвитку міжнародного співробітництва”, – заявив Альтмайер журналістам в Берліні 12 червня.
Перед цим виконавчий директор Східного комітету німецької економіки Міхаель Хармс і голова комітету бундестагу з економіки та енергетики Клаус Ернст з фракції посткомуністичної Лівої партії на спільній пресконференції в Берліні закликали протидіяти Білому дому.
За словами Хармса, під екстериторіальні санкції США можуть попасти компанії з 12 європейських країн.
“Плануються заборони на в’їзд в США, арешти рахунків, відмова в розміщенні замовлень”, – сказав він.
Клаус Ернст в свою чергу прокоментував ситуацію наступним чином: “Мета Сполучених Штатів, з нашої точки зору, полягає не в тому, щоб знизити залежність від Росії, а в тому, щоб продавати в Європі свій газ, і це буде зробити легше, якщо з Росії буде надходити менше газу”.
Нагадаємо, “Північний потік-2” – газопровід з Росії до Німеччини, який подвоїть можливості постачати природний газ через Балтійське море в обхід України. Очікується, що російські морські газопроводи стануть основним джерелом газопостачання до ЄС.
Будівництво газопроводу “Північний потік-2” суттєво затрималось через погодження з боку Данії. Компанія отримала останній необхідний дозвіл від Danish Energy Agency (DAE) лише в жовтні 2019 року. Тому, за оцінками аналітиків ICIS, газ через “Північний потік-2” надійде до Європи в другому кварталі 2020 року — за оптимістичним сценарієм.
Відзначимо, що в німецькому у Бундестазі вже намагались вивести недобудований газогін з-під дії Газової директиви. Проте вдалось лише провести правку, що дозволяє зробити виняток з правил — з дозволу Єврокомісії.