Витренко Коболев

НАБУ зобов’язали розслідувати можливу розтрату коштів і фінансування тероризму чиновниками “Нафтогазу”

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) зобов’язав Національне антикорупційне бюро (НАБУ) відкрити кримінальне провадження за фактом можливої ​​розтрати коштів, відмиванні й ухиленні від сплати податків посадовими особами НАК “Нафтогаз” і АТ “Укртрансгаз”.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські Новини.

15 січня електронною поштою в НАБУ надійшла заява про вчинення посадовими особами НАК “Нафтогаз України” і АТ “Укртрансгаз” кримінальних правопорушень, передбачених ст. 190 (шахрайство), ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 206-2 (незаконне заволодіння майном підприємства), ст. 209 (легалізація, відмивання коштів. Одержаних злочинним шляхом), ст. 212 (ухилення від сплати податків), ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу.

В рамках перевірки обставин, викладений в заявах громадянина, співробітниками НАБУ були досліджені судові рішення в господарських справах, що стосуються виконання угоди від 21.09.1999 про передачу природного газу в кількості 305 000 000 м3, укладену між АТ “Укртрансгаз” і АТ “Укренергозбут”.

За результатами вказаної перевірки співробітники НАБУ об’єктивних даних, які б свідчили про наявність ознак вчинення кримінальних злочинів, не встановлено.

Разом з тим, 27 січня Вищий антикорупційний суд задовольнив скаргу і зобов’язав НАБУ почати розслідування зазначених фактів.

Як повідомлялося, “Батьківщина” звернулася до інших депутатів Ради підписати проєкт постанови і доручити Кабінету міністрів звільнити керівництво НАК “Нафтогаз України”.

Крім того, наглядова рада “Нафтогазу” визнала, що Коболєв не виконав умову свого попереднього контракту щодо збільшення видобутку газу.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram