НАБУ викликало соратника Порошенка у справі з видачею спецдозволу за заниженою ціною

Національне антикорупційне бюро (НАБУ)  викликало на допит колишнього депутата Верховної Ради і соратника експрезидента Петра Порошенка – Ігоря Кононенка – у справі про видачу за заниженою вартістю спецдозволу на користування державними надрами у Полтавській області фірмою “Аркона Газ-Енергія”.

Про це йдеться в повідомленні НАБУ.

У НАБУ повідомили, що йдеться про справу, відкриту 2 березня 2018 року, щодо зловживання владою або службовим становищем та службового підроблення.

Кононенку необхідно прибути 11 січня  “для участі в проведенні допиту та інших процесуальних дій у кримінальному провадженні”.

Нагадаємо, що ЗМІ пов’язували «Аркона Газ-Енергія» з людьми, наближеними до екс-нардепа «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка, і в часи президентства Порошенка компанія викупила ліцензію у держави поза конкурсом менше, ніж за 4 млн грн.

Одним з попередніх власників «Аркона Газ-Енергія» був Олег Ольховий, колишній директор спортклубу «П’ятий елемент», який належить Петру Порошенку та Ігорю Кононенку.

31 липня 2020 року  НАБУ та САП повідомили шістьом особам про підозру в організації схеми, за якої ТОВ «Аркона Газ-Енергія» отримала право на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища (Полтавська обл.) за штучно заниженою вартістю.

Весною 2020 року стало відомо, що компанія Enwell Energy (в минулому «Регал Петролеум Корпорейшн Лимитед») Вадима Новинського викупила акції «Аркона Газ-Енергія», пов’язану з оточенням Петра Порошенка, в 60 разів дорожче, аніж компанія дісталась попереднім власникам від держави.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram