НАБУ розслідує розтрату 2 млрд гривень при закупівлі електроенергії для «Укрзалізниці»

НАБУ проводить досудове розслідування за фактом привласнення грошей АТ «Укрзалізниця» при закупівлі електроенергії в період 2019-2020 років. Про це стало відомо з матеріалів кримінального провадження №52020000000000317.

Згідно з матеріалами слідства, в період з грудня 2018 року по червень 2019 року АТ «УЗ» було оголошено ряд тендерів на закупівлю електроенергії, що не відбулися у зв’язку з подачею менше двох пропозицій.

В ході проведення тендерів, учасниками були подані скарги на дискримінаційні вимоги «Укрзалізниці» про внесення учасниками забезпечення тендерної пропозиції у розмірі понад 100 млн гривень і внесення переможцем тендера грошового забезпечення на період дії договору в розмірі понад 200 млн гривень. У скаргах було відзначено, що ТОВ «Енерго збут транс» є пов’язаною з «Укрзалізницею» компанією і за рахунок раніше отриманих коштів від «УЗ» забезпечується оплата гарантованих зобов’язань на рахунок замовника.

Слідство зазначає, що внаслідок постійної скасування тендерів на закупівлю електроенергії, протягом 2019-2020 років, єдиним постачальником АТ «Укрзалізниця» залишався ТОВ «Енерго збут транс», який в свою чергу купував електроенергію у безпосередніх виробників і оптових постачальників ДП ​​«Енергоринок», ДП «Оператор Ринку» тощо за завищеними цінами.

Придбання АТ «Укрзалізниця» електроенергії у посередника могла привести до завищення вартості на 917,5 млн гривень в 2019 році і 1,026 млрд гривень за 9 місяців 2020 року. В цілому переплата за електроенергію становить 1,943 млрд гривень.

НАБУ звернулося до суду з клопотанням про проведення обшуків в ТОВ «Енерго збут транс».

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт