Міненерго запропонувало направити акциз на електроенергію на погашення боргів за “зеленим тарифом”

Міністерство енергетики розглядає ініціативу створення цільового фонду для акумулювання надходжень акцизу на електроенергію, в тому числі і “зелену” (в разі прийняття відповідної норми ресурсного законопроекту №5600), кошти з якого можна було б спрямувати на погашення боргів на ринку електроенергії, зокрема перед виробниками за “зеленим тарифом”.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко повідомив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Є одна ідея: весь акциз, який платять всі генерації, переводити до цільового фонду. І, можливо, за рахунок нього гасити борги, зокрема “зелених”. Якщо так вийде, і гроші будуть збиратися не в загальному фонді держбюджету …, а фіксуватимуться в окремому фонді, за рахунок якого і будуть покриватися борги, то це буде нормально “, – сказав Галущенко.

За словами міністра, запропонувавши ринку стабільні правила, за яких будуть здійснюватися розрахунки, вдасться знайти взаєморозуміння щодо питання встановлення акцизу на зелену електроенергію з галуззю ВДЕ.

Разом з тим він не став прогнозувати ймовірність затвердження парламентом відповідної норми ресурсного законопроекту №5600, що передбачає введення для електроенергії з ВДЕ акцизу 3,2%, проти чого категорично виступають профільні та бізнес-асоціації.

Щодо перспектив проведення “зелених” аукціонів міністр зазначив, що робота в цьому напрямку ведеться, хоча і висловив сумнів щодо їх проведення в поточному році.

Як повідомлялося, 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні так званий “ресурсний” законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу. Документ, зокрема, передбачає виключення електроенергії з ВДЕ з групи товарів, на які не поширюється акциз, що призведе до введення акцизного податку на “зелену” електроенергію на рівні 3,2%.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram