Міністерство енергетики пропонує замінити фіксовані платежі за «зеленим» тарифом

Міністерство енергетики розробило і винесло на громадське обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах».

Про це повідомила прес-служба відомства.

“Він передбачає запровадження системи Feed-in-Premium, або контрактів на різницю, для виробників з альтернативних джерел енергії (як для чинних договорів купівлі-продажу, так і для договорів, які будуть укладатися переможцями аукціонів) замість фіксованих платежів за «зеленим» тарифом – Feed-in-Tariff”, – йдеться в повідомленні.

В міністерстві пояснили, що відповідно до цієї моделі виробники з ВДЕ зможуть безпосередньо виступати як учасники ринку, самостійно продаючи електроенергію, оптимізуючи свої доходи від виробництва та зменшуючи свої небаланси.

“Водночас ці виробники матимуть право на отримання компенсації від гарантованого покупця у вигляді різниці між встановленим «зеленим» тарифом або аукціонною ціною та ринковою ціною”, – зазначив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко.

Зазначається, що законопроект розроблено на виконання вимог Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» № 810-ІХ та кроку 400 Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

З проектом можна ознайомитись на сайті міністерства.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram