Міненерго працює над поверненням єдиної платіжки за газ та розподіл

Міністерство енергетики відпрацьовує питання переходу споживачів на єдину платіжну квитанцію з оплати газу та його розподілу.

Про це т.в.о. міністра Юрій Вітренко написав в Facebook.

«З конкретних речей, над якими ми зараз працюємо – це перехід на одну платіжку за газ та розподіл, при цьому щоб тариф на розподіл не був в одних регіонах вищим за тарифи в інших регіонах», – написав він.

За словами Вітренко, міністерство також займається питанням тарифоутворення на послуги з розподілу газу, вивчаючи можливість їхнього урівнювання у всіх регіонах.

При цьому він зазначив, що Міненерго розглядає можливість введення обмежень націнки монополістів на роздрібному і оптовому енергетичних ринках, а також зміни принципів формування тарифів, наголосивши, що це призведе до зниження цін для споживачів.

«Щоб споживачі були впевнені, що на них не перекладають неефективність роботи операторів мереж і щоб гроші не вилучалися, а вкладалися в підвищення якості та надійності поставок газу, тепла, електроенергії», – написав він.

На думку Вітренка, лібералізація ринку без створення ефективних інституцій, необхідних для забезпечення так званої «ефективності ринку» призведе до ще більшого підвищення тарифів і надприбутків монополістів.

Раніше голова НКРЕКП Валерій Тарасюк розкрив структуру тарифу на розподіл газу, пояснивши, чому неможливо знизити цей тариф.

За його словами, до 50% тарифу – це вартість технологічного газу, який компанія повинна використовувати, щоб транспортувати основний обсяг газу. Ще 30% тарифу – це зарплата працівників підприємств газорозподільних компаній. І тільки 20% – ремонт, технічне обслуговування, утримання диспетчерських аварійних служб.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram