газ

З 1 січня збільшатся тарифи на розподіл газу (друга платіжка за газ): всі тарифи операторів ГРМ

В Україні з 1 січня збільшаться тарифи на послуги з розподілу природного газу операторами газорозподільних мереж (облгазами).

Відповідне рішення ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Тарифний регулятор збільшив тарифи на послуги усіх операторів ГРМ, окрім ПрАТ «Новороздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка». Клієнти підприємства з 1 січня платитимуть 1,53 грн/куб. м, що на 0,29 грн/куб. м менше за тариф 2020 року.

Найбільший тариф Регулятор встановив ТОВ «Газовик» і ТОВ «Спектргаз» – 3,34 грн/куб. м (без ПДВ). Також в трійці лідерів – АТ «Лубнигаз», клієнти якого платитимуть за транспортування 3,14 грн/куб. м.

Найменший тариф за транспортування природнього газу платитимуть клієнти АТ «Харківміськгаз» (0,45 грн/куб. м), ПрАТ «Кременчукгаз» (0,51 грн/куб. м) і АТ «Криворіжгаз» (0,66 грн/куб. м).

Тарифи операторів ГРМ різняться через те, що в них закладена компенсація недоотриманої операторами тарифної виручки за 2015-2019 роки, а також компенсації витрат, пов’язаних з різницею в цінах при закупівлі в попередні роки газу для забезпечення виробничо-технологічних потреб підприємств.

В кінці листопада Енергетичний фронт повідомляв, що НКРЕКП розрахувала тарифи на розподіл газу на 2021 рік для усіх операторів ГРМ. При цьому, Регулятор зменшив тарифи в 2-3 рази порівняно з тими, які подали облгази в своїх розрахунках.

На засіданні 9 грудня, НКРЕКП схвалила проект постанови щодо зміни тарифів на розподіл природного газу  для 22 операторів ГРМ.

Як пояснювали в НКРЕКП, встановлені тарифи на послуги з розподілу газу враховують як інтереси споживачів, так і необхідність компенсації збитків попередніх періодів, що понесли оператори ГРМ.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року українці стали отримувати дві платіжки за газ. Тепер окрім плати безпосередньо за газ компанії-постачальнику, споживачі блакитного палива змушені окремо оплачувати послуги з його транспортування регіональним операторам газорозподільних мереж.

Це було обумовлено підготовкою до запуску ринку газу – з 1 липня 2020 року споживачі отримали право самостійно обирати постачальника блакитного палива.

Наприкінці минулого року НКРЕКП анонсувала двоетапне підвищення тарифу на розподіл газу. Другий етап підвищення мав розпочались з 1 липня, проте тоді Регулятор підвищив ціни не на 20%, як було заплановано, а лише в середньому на 8%.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram