ГАЗОВІ СХОВИЩА ЄС ЗАПОВНЕНІ НА 99% – FT

Запаси природного газу в ЄС наближаються до повної заповненості, що змушує енергетичні компанії блоку зберігати надлишкові запаси в Україні напередодні пікового попиту в зимові місяці.

Згідно з даними Gas Infrastructure Europe, ПСГ ЄС зараз заповнені майже на 99%, перевищивши ціль Брюсселя щодо 90% ємності сховищ до листопада. Про це пише Financial Times.

Україна стала альтернативою зберігання газу, незважаючи на ризики через військове вторгнення Росії. У тому числі тому, що запропонувала такі стимули, як дешеві тарифи на зберігання та звільнення від митних зборів протягом трьох років, що дозволяє легко реімпортувати газ до ЄС.

Зазначається, що резервуари здебільшого розташовані глибоко під землею на заході країни, далеко від лінії фронту, і наразі містять понад 2 мільярди кубометрів газу, що належить структурам ЄС. Наразі НАК «Нафтогаз» запропонувала іноземним замовникам понад 10 млрд кубометрів – третину національної потужності України.

Водночас, ЄС та Україна також обговорюють можливість застрахувати сховища від збитків, завданих війною. Голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов сказав, що будь-які гарантії сприятимуть подальшому збільшенню використання українських сховищ, але додав, що не очікує, що страхування буде життєздатним в «осяжному для огляду майбутньому».

«Нафтогаз» заявив, що 128 його об’єктів по всій країні були пошкоджені російськими атаками з січня по жовтень цього року, хоча представники галузі зазначають, що жодне підземне сховище не постраждало.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram