“ДТЕК Енерго” відновило вісім енергоблоків ТЕС після обстрілів і загалом підготувалося до зими на 100% – CEO

“ДТЕК Енерго” зустрічає старт опалювального сезону зі 100-відсотковою готовністю, відновивши, зокрема, вісім енергоблоків ТЕС після обстрілів, розконсервувавши ще два і завершивши планові ремонти на 20 блоках.

“Відновили після обстрілів вісім енергоблоків ТЕС. Щоб компенсувати, що не вдасться відремонтувати до зими, додатково розконсервували два енергоблоки. Це +500 МВт до потужності енергосистеми”, – написав на своїй сторінці у фейсбуці у вівторок гендиректор компанії Ільдар Салєєв.

За його словами, загалом “ДТЕК Енерго” за підсумками 2023 року планує відремонтувати 27 енергоблоків, збільшивши витрати на планову ремонтну кампанію порівняно з попереднім роком майже вдвічі – до 3,9 млрд грн.

Крім того, в компанії на випадок нових обстрілів сформували запас критичного обладнання в кількості 170 одиниць на 1,3 млрд грн і запаслися 224 потужними генераторами, які стануть резервними джерелами живлення для ТЕС і шахт.

“Подбали і про фізичний захист теплоелектростанцій. Він має знизити наслідки ворожих обстрілів. Це, звісно, не панацея від усіх атак, тож сподіваємося насамперед на “превентивну” міць української протиповітряної оборони”, – зазначив CEO.

Як він поінформував, компанія цього року вдвічі збільшила інвестиції в галузь вуглевидобутку – до 7,4 млрд грн. “ДТЕК Енерго” під час підготовки до зими ввело в роботу 21 нову вугільну лаву і планує ввести до кінця року ще п’ять.

“Формуємо і додатковий запас міцності на зиму. Для цього імпортуємо вугілля з-за кордону. На сьогодні доставили з Польщі 53 тис. тонн. План на ОЗП – 210 тис. тонн”, – написав Салеєв.

“ДТЕК Енерго” також підтримало потреби шахтарів у гірничошахтному обладнанні (ГШО), випустивши його в кількості 695 одиниць, а також виготовивши 14 нових комбайнів і 931 тисячу запчастин і комплектуючих.

“І все це ми зробили попри майже півсотню атак на наші ТЕС. Попри 25 “посадок на нуль”, після кожної з яких енергетики постійно відновлювали роботу станцій. Попри 1,4 ГВт втрачених потужностей минулого ОЗП”, – резюмував CEO.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram