дтек

“ДТЕК Енерго” подало позов до “Укренерго” на 2,4 млрд грн

Енергетична компанія “ДТЕК Енерго” подала позов до Госпсуду м. Києва позов про стягнення з “Укренерго” 2,4 млрд грн боргу за роботу на балансувальному ринку в опалювальний сезон, повідомив гендиректор компанії Ільдар Салєєв, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Борг в 2,4 млрд грн було накопичено протягом жовтня 2020 року – лютого 2021 року, найбільший його приріст – майже на 1 млрд грн – стався в січні, коли нам дуже активно давали команди на завантаження. В результаті понад комерційний графік, в цей місяць, зокрема, ми виробили близько 500 млн кВт-год, для чого довелося в тому числі палити дефіцитне вугілля “, – сказав керівник “ДТЕК Енерго”.

Він зазначив, що в результаті підтримки енергосистеми в опалювальний сезон в умовах дефіциту потужностей, компанія має борг, “перспектива погашення якого не ясна”.

Разом з тим, за його словами, борг “Укренерго” можна порівняти з розміром ремонтної кампанії “ДТЕК Енерго” на 2021 рік.

“Цей борг несе в собі ризик для нашої ремонтної кампанії. Ми запланували 2,4 млрд грн вкласти в ремонти. Це оптимальний рівень. Нам уже потрібно готувати обладнання до наступного ОЗП, щоб уникнути аварійності”, – каже гендиректор “ДТЕК Енерго”.

У той же час, за словами Салєєва, всі звернення до “Укренерго”, а також до НКРЕКП, не принесли ніякого результату.

“Ніяких домовленостей щодо погашення боргу немає. “Укренерго” хоч пояснює, що система розбалансована, і гроші брати нізвідки. В Міненерго і НКРЕКП, які могли б вплинути на ситуацію, просто нічого не відповідають.”, – резюмував Салєєв.

За даними держреєстру судових рішень, раніше до Госпсуду Києва про стягнення з “Укренерго” боргів за роботу на БР звернулися, зокрема, КП “Київтеплоенерго” і ПрАТ “Харківська ТЕЦ”, які заявили про борг в 887,32 млн грн і 184,7 млн грн відповідно. Згідно з рішенням суду, ці позови призначені до розгляду в травні.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram