ПСГ

Газова інфраструктура України готова працювати без транзиту газу з росії — Міненерго

Українські газотранспортна система (ГТС) та підземні сховища газу (ПСГ) готові працювати без транзиту російського газу. Такі результати показав стрес-тест.

Про це повідомило Міністерство енергетики.

Також газотранспортна система готова до наступного осінньо-зимового періоду в умовах викликів війни, а ПСГ в Україні можуть бути використані як надійні сховища для зберігання європейського газу.

«Таку незалежну технічну оцінку надано міжнародною експертною групою після проведення моделювання роботи ГТС та ПСГ за потенційними сценаріями у разі атак ворога на газову інфраструктуру, інших надзвичайних ситуацій та зупинки транзиту російського газу», — йдеться у повідомленні.

Усі сценарії стрес-тесту моделювали вихід з ладу різних комбінацій критично важливих об’єктів. Аналіз також враховував дані про попередні російські атаки на об’єкти, структуру, характеристики пошкоджень у різних регіонах України. Відповідний стрес-тест ініціювало Міненерго.

Що передувало?

Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю «Голосу Америки» заявив, що після завершення контракту з росією на транзит газу Україна не вестиме перемовини про його продовження.

Так, дія контракту, що передбачає транзит росією газу до Європи через територію України, закінчується наступного року. Галущенко заявив, що Україна точно не буде стороною переговорів з росіянами щодо можливого продовження транзиту.

Міністр висловив сподівання, що наступного року Європа зможе диверсифікувати постачання й не потребуватиме російського газу взагалі.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram