Газпром

“Газпром” відкинув підстави для оголошення Києвом форс-мажору з транзиту газу

Газпром не згоден змінювати маршрут транзиту через дії окупантів

Російська сторона заперечує підстави для оголошення “Оператором ГТС України” форс-мажору з транзиту газу через Україну з Росії до ЄС.

Офіційний представник “Газпрому” Сергій Купріянов повідомив, що “Газпром” сьогодні отримав офіційне повідомлення від “Оператора Газотранспортної системи України” про те, що українська сторона, посилаючись на форс-мажорні обставини, з 07:00 11 травня 2022 року припиняє приймати газ для транзиту через українську газовимірювальну станцію “Сохранівці”.

Про це передає “Інтерфакс-Росія”.

Купріянов додав, що одночасно надійшло повідомлення від НАК “Нафтогаз України” про те, що у разі продовження подачі газу з російської сторони на газовимірювальну станцію “Сохранівці” буде зменшено обсяги на точках виходу з ГТС України.

Втім Газпром заявив, що не отримав жодних підтверджень обставин форс-мажору і не бачить жодних перешкод для продовження роботи у колишньому режимі.

Нагадуємо:

10 травня “Оператор ГТС України” заявив про припинення транзиту газу через окуповану північ Луганської області через втрату контролю над компресорною станцією “Новопсков”.

Україна змушена з середи, 11 травня, припинити транзит газу через станції на Луганщині, які опинилися на тимчасово окупованій Росією території – через цей пункт здійснюється поставка третини газу до Європи.

Ще на початку квітня Оператор газотранспортної системи повідомляв, що ворог втручається в операційну роботу та технологічні процеси транспортування газу через компресорну станцію (КС) “Новопсков” на Луганщині.

Такі дії російських окупантів ставлять під загрозу транзит газу через ГВС “Сохранівка”, через який проходить третина обсягів до ЄС.

Зазначимо, що щоденні продажі природного газу ПАТ “Газпром” на ключові закордонні ринки впали у квітні до найнижчого рівня за три місяці, оскільки споживачі переключилися на дешевші постачання на спотовому ринку в умовах м’якої погоди та постачання скрапленого природного газу (СПГ) .

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram