«Енергоатом» виробив у травні на 11,2% більше е/е, ніж передбачено балансом

НАЕК «Енергоатом» у травні виробив на 11,2% більше електроенергії, ніж передбачено в Прогнозному балансі, а саме 5,5 млрд кВт-год.

Про це 1 червня повідомили в прес-центрі компанії «Укренерго».

При цьому, як повідомляється, частка АЕС у загальній структурі виробництва за травень складала 50% від загальних обсягів. Станом на 31 травня, в роботі, як і попереднього тижня, знаходилось 10 енергоблоків АЕС, ще 4 енергоблоки були відключені для проведення ремонтних робіт та 1 – виведено в резерв.

Зниження потужності АЕС в загальному енергобалансі було здійснено відповідно до погодженої НЕК «Укренерго» заявки від НАЕК «Енергоатом», для виконання заходів Антикризового плану уряду.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило новий прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає загальне зменшення споживання на 9,5% – до 138 млрд кВт/год. Балансом передбачається зниження загального обсягу виробництва е/е у порівнянні з попередньою редакцією балансу (від 13.03.2020р) на 5,4% – до 143,9 млрд кВт-год, при цьому атомна генерація знижується на 8,6% – до 73,7 млрд кВт-год.

27 травня т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив, що потужність АЕС впала до історичного мінімуму – 6630 МВт з 9490 МВт наявних, через накладені обмеження. За словами Котіна, це навряд чи сприятиме вирішенню фінансових проблем компанії та стабільності енергетичного ринку країни.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram