Буславець: Відновлення імпорту е/е з Білорусі загрожує енергетичній безпеці
Заборона імпорту електроенергії з Росії та з Білорусі не означає блокування перетоків електричної енергії, які забезпечують стабільність паралельної роботи енергосистем і отримання аварійної допомоги.
З огляду на курс на інтеграцію української енергосистеми з європейською – це необхідний крок, написала екскерівник міністерства енергетики Ольга Буславець.
Ольга Буславець додала, що зараз перед українською електроенергетикою стоїть низка проблем, які потребують невідкладного вирішення. Серед таких проблем, зокрема, і відновлення з нового року імпорту електроенергії з Білорусі (а фактично і з Росії), “що вже спричинило здивування і нерозуміння з боку наших європейських партнерів”.
Буславець зазначає, що тимчасова заборона імпорту електроенергії з Росії і з Білорусі не означає блокування перетоків електричної енергії, які забезпечують стабільність паралельної роботи енергосистем і отримання аварійної допомоги. Але, з огляду на курс на інтеграцію української енергосистеми з європейською – це необхідний крок.
“Хочу ще раз підкреслити, що потурання короткостроковим інтересам трейдерів і окремих промислових споживачів в середньостроковій перспективі поставить під загрозу енергетичну безпеку нашої країни, в тому числі – майбутнє приєднання ОЕС України до європейської синхронної зони ENTSO-E”, – зазначила екс-керівник Міненерго.
У цьому контексті вона також звертає увагу на необхідність чіткого виконання плану синхронізації ОЕС України з ENTSO-E.
“Треба бути готовим, що чим ближче ми будемо до мети, тим більшим буде опір як з боку РФ, так і внутрішніх сил, не зацікавлених у впровадженні європейських правил і посиленні конкуренції. Потрібна активна позиція профільного міністерства та політична воля державної влади України в цілому”, – вважає Ольга Буславець.
Нагадаємо, Україна, починаючи з січня 2021 року, відновила імпорт електроенергії в торгову зону ОЕС України. Зокрема, 3 січня о 01:00 годині ночі розпочався імпорт електроенергії з напрямку Білорусі, який за добу склав 3,45 тис. МВт-год. В понеділок 4 січня імпорт з цього ж напрямку тривав всю добу і склав 3,96 тис. МВт-год.
Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт