В Європі розчаровані рішенням України купувати е/е з БелАЕС

Європейські партнери розчаровані рішенням української влади купувати електрику з Білоруської АЕС.

Про це написав на сторінці в Facebook заступник голови групи міжпарламентських зв’язків з США Валентин Наливайченко.

«Була розмова з колегами з Литви та Єврокомісії. Сказати, що європейські партнери розчаровані рішенням української влади купувати електрику з Білоруської АЕС, – нічого не сказати», – написав він.

Політик нагадав, що восени 2020-го українська влада на офіційному рівні запевняла партнерів з Євросоюзу, що в будь-якому випадку не планує співпрацювати з БелАЕС в Білорусі, однак з нового року почала купувати у неї електроенергію.

Наливайченко процитував європейських партнерів:

«Як же так, ваші президент і прем’єр почали цей рік з руйнування власного енергоринку і всупереч загальній позиції ЄС щодо санкцій проти режиму в Білорусі і РФ?!».

Політик також спрогнозував, що наслідки цього рішення української влади будуть досить серйозними.

«Більш безглуздого зовнішньополітичного рішення від української влади годі й уявити. На жаль, але наслідки такого безглуздого і ймовірно корумпованого рішення нашої влади будуть досить серйозними. І зовні, і всередині країни», – додав він.

Як повідомлялося, Україна, починаючи з січня 2021 року відновила імпорт електроенергії в торгову зону ОЕС України. Зокрема, 3 січня о 1:00 годині ночі почався імпорт електроенергії з Білорусі, який за добу склав 3,45 тис. МВт-год. У понеділок 4 січня імпорт з цього ж напрямку тривав цілу добу і склав 3,96 тис. МВт-год.

Раніше повідомлялося, що 14 грудня 2020 року в парламенті був зареєстрований законопроект №4493 про внесення змін до закону про ринок електроенергії.

Автори пропонували продовжити до 31 грудня 2021 року повноваження НКРЕКП обмежувати доступну пропускну здатність, яка розподіляється на аукціонах в частині міждержавних перетинів між Україною та країнами-нечленами Енергоспівтовариства, а також анулювати результати річного аукціону з розподілу пропускної здатності таких перетинів.

Відповідно до чинного закону про ринок електроенергії, цих повноважень, визначених рішенням парламенту від 4 грудня 2019 року, регулятор позбавляється з 1 січня 2021 року.

14 грудня 2020 року НКРЕКП виключила з постанови №766 від 8 квітня того ж року норму, спрямовану на реалізацію закону про ринок електроенергії щодо обмежень регулятором пропускної здатності в частині міждержавних перетинів з країнами-нечленами Енергоспівтовариства.

Литва пред’являє претензії до БелАЕС практично з моменту прийняття Мінськом рішення про її будівництво. Місце її розташування знаходиться в 50 кілометрах від столиці – Вільнюса. Уряд країни прийняв рішення, що не закуповуватиме електроенергію зі станції.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що підтримує Литву в її претензіях до БелАЕС.

Раніше повідомлялося, що президент Литви Гітанас Науседа сподівається на солідарність українського колеги Володимира Зеленського щодо Білоруської АЕС. Науседа нагадав, що Литва вважає БелАЕС загрозою національній безпеці і забороняє покупку і експортний пропуск електроенергії, що виробляється нею.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram